Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Zdeněk Kalvach: Vůči starším lidem máme mnoho předsudků

Česká společnost nemá ráda své seniory. A ti se cítí osamělí, bez podpory i šance na uplatnění. „To jde naprosto proti Evropě, která prosazuje koncept bezvěké společnosti,“ říká geriatr a exmístopředseda České geriatrické a gerontologické společnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Milan Hladký

co s důchodci ?

Pánové soudruzi

odpracoval jsem v dole 35 let a po navršení expoziční doby jsem pracoval 12 let ve státní správě. Ptám se , kde jsou senátoři a poslanci,kteří před volbami veřejně prohlašovali,že do politiky nejdou kvůli peněz.Témata TOP 09 velmi chytře řeší vlastní osobní starosti .Proto vám doporučuji odkaz na slovo sociopat . Vy se totiž s touto diagnozou plně stotožňujete . Každý neustupně hájíte pouze a pouze své práva a brebendy . Kdo z vás bude mít odpovědnost až vystrčí růžky samozvaný vůdce a pouze si stoupne před dav který ho samozřejmě dosadí k moci, již teď nesete zodpovědnost za nastupující komunistickou šlechtu ,která je schovaná v politických stranám napříč celým spektrem.

Zvýšení poslaneckých platů již nikoho nenechá na pochybách o cílech všech politických stran bez rozdílu.Statistika je jedna z věd kde přímo známe výsledek stačí pouze doplnit ta správná čísla .Průměrná mzda je v souča

0/0
22.11.2014 18:42

T. Tamchynová

Dnešní senioři vybudovali tento stát

Oni nerozhodovali, jestli bude nebo nebude u moci KSČ, ale stavěli paneláky, ve kterých dnes bydlí 1/2 národa, Želivku, která se už před 30-ti lety měla vyčistit, ale nevyčistila, D1, čističky atd.

Chyba je v dnešních "politicích" kteří nezvládají vlastní emoce a nechtěji vidět, jak se žilo ve stejné době kolem nás.

To, že jsme spadli do východního bloku rozhodli USA, VB a SSSR. A ti také upevnili roli KSČ.

Když se politika po 20-ti letech uvolnila, stejně společně nás "odkázali do patřičných mezí".

Husák dělal to, co v rámci možností mohl - splatil Benešovy dluhy, stavěl, dával lidem vzdělání. Děti "kádrově nespolehlivých" měly cestu složitější, ale úroveň učňovských škol zakončených učňovskými zkouškami a maturitou nám záviděl celý svět, a absolventi se na VŠ dostali.

Otravné řečičky o hrázi míru a socialismu, o vedoucí úloze KSČ a věrném přátelství s národy SSSR se daly přežít líp než vědomí, že se po světě toulají bandy hrdlořezů oficiálně poslané naší vládou.

Nedávno jsem se zajímal

0/0
22.10.2014 11:29
Foto

S48t65a31n41i21s40l84a31v 70T95o39m15á10š 1828953804892

Klaus odmítal protidiskriminační zákon

Lékaři jsou ovlivněni ekonomy: když senioři neutrácejí, nechtějí platit za ošetření a léky, ani podplácet a nepodporují ekonomický růst, nemá smysl je léčit jako ostatní věkové skupiny. Lékaři mají rádi peníze jako málokdo - a víc než medicínu a pacienty.

0/0
22.10.2014 6:25
Foto

Křivohubý Edward

PŘEMLUV BÁBU A TAKY DĚDU !

Důchodci nepotřebují prachy, protože se narodili většinou za války a žili v režimu, který jim nedovolil EXTRA zbohatnout - TO JE RADA TOP 0,9 % !

0/0
21.10.2014 20:10

J. Václav 261

Mladí se bojí stáří

a senioři okolo nich jim připomínají, že budou staří také. Kdyby tušili, jak je spokojené stáří krásné, vážili by si nás více. Měli bychom jim dodat odvahu a neuzavírat se do sebe. Občas hraji s kapelou mladší téměř o dvě generace a užíváme si to všichni. Když někdo zavolá Jirko jeď, dám sólíčko a omládnu o 20 let. Chce to jen s mladými více komunikovat, spolupracovat a předsudky nebudou.

0/0
21.10.2014 11:57
Foto

Vladek

Rok 2030: Povstání seniorů

Něco jako německý kultovní film "Rok 2030: Povstání seniorů" neexistuje. Jde jen o TV mini sérii. Téma zajímavé, ale zpracování nedívatelné.

0/0
21.10.2014 11:24