Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zuckerberg prezidentem USA? Teď už těžko

  16:37
Ještě nedávno byl šéf Facebooku Mark Zuckerberg zmiňován jako jeden z možných kandidátů na příštího prezidenta Spojených států amerických. Po skandálu, který vypukl ohledně společnosti Cambridge Analytica, která neoprávněně získala údaje o uživatelích Facebooku, jeho potenciální šance klesly k nule.

Šéf facebooku má co vysvětlovat. foto: István Léko, Česká pozice

Šéf Facebooku má co vysvětlovat. Mark Zuckerberg (33) byl ještě donedávna často zmiňován jako kandidát na příštího prezidenta USA. Po skandálu s firmou Cambridge Analytica, která prý neoprávněně získala údaje o uživatelích Facebooku, čímž měla ovlivnit kampaň ve prospěch Donalda Trumpa, akcie Facebooku klesají. Navíc po vzniku hnutí #DeleteFacebook lidé masově opouštějí tuto sociální síť. To je bez diskuse vynikající zpráva. Autor nápisu z Budapešti se však v jedné věci zásadně mýlí. Facebook v podstatě nemá s kapitalismem příliš mnoho společného, tato sociální síť je totiž ztělesněním vítězství komunismu.

Autor:

Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic
Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic

Kupujete domů balenou vodu? Chutnou kohoutkovou vodu si můžete dopřát každý den díky filtrační konvici. Nejste si nákupem jistí? Pak se přihlaste...