1. Bogota, Kolumbie
Přesto, že se v posledních letech bezpečnostní situace v Kolumbii výrazně zlepšila, útoky narkomafie však nadále trápí venkov i hlavní město Bogotu. Hrozbou jsou taky časté exploze bomb. Například v srpnu 2010 vybuchla před budovou kolumbijské rozhlasové stanice Caracol Radio nálož, byly zraněny čtyři osoby, dvě z nich vážně. V říjnu téhož roku kolumbijské úřady oznámily, že překazily další bombový útok namířený na administrativní centrum v Bogotě. Některé zločinecké organizace nadále unáší civilisty, na vládě pak požadují výkupné.
2. Ciudad Juárez, Mexiko
Ciudad Juárez je jedno z nejrychleji rostoucích měst a to i přes skutečnost, že je často nazýváno 'nejnásilnější zónou světa' . Bohužel se zdá, že zločin tu roste ještě rychleji. V roce 2008 se tu odehrálo 1400 vražd. O dva roky později, v roce 2010, úřady zaznamenaly 2500 obětí narkomafie. Život ve městě je paralyzován strachem, lidé se bojí, že se stanou obětí únosu či je gangy zasáhnou kulkou. Za posledních deset let navíc v Ciudad Juárez zemřelo 400 žen v důsledku sexuálního násilí.
3. St. Louis, Missouri, USA
Podle nejnovější studie FBI je St. Louis v Missouri nejnebezpečnějším místem Ameriky z hlediska vražd, znásilnění, loupeží a napadení. Předběhlo dokonce i Camden, Detroit a New Orleans, města, která se v minulých letech držela na vrcholu žebříčku. V St. Louis připadá na 100 tisíc obyvatel 2 070 násilných trestných činů, celostátní průměr je pak 459,4. Na východě St. Louis dosahuje kriminalita až 65 %.
4. Port-au-Prince, Haiti
I přes vládní změny, které nastaly v roce 2004, je hlavní a největší město Haiti Port-au-Prince ohniskem násilných střetů a demonstrací. V metropoli nění žádná policejní síla, která by měla násilnosti pod kontrolou. Celou zemi ovládají zločinci. Ani pomocné síly, které poskytla OSN, nezaručují návštěvníkům a obyvatelům absolutní bezpečnost. Haiti je navíc jednou ze čtyř stěžejních zemí pro pašování drog do USA. Únosy, vraždy, vyhrožování smrtí, ozbrojené loupeže a přestřelky drogové mafie jsou v Port-au-Prince na denním pořádku. Země se navíc stále vzpamatovává z ničivého zemětřesení.
5. Mogadišo, Somálsko
Politická a bezpečnostní situace je dlouhodobě nestabilní. Formálně existuje centrální vláda, která však není schopna kontrolovat ani území hlavního města. Do Somálska raději necestujte, pokud už tak učiníte - informujte velvyslanectví. Vraždy, únosy, banditismus a jiné násilné incidenty jsou v Mogadišu, stejně jako v kterémkoliv jiném regionu Somálska, velkou hrozbou. Zejména pro americké občany. Dalším problémem jsou nepředvídatelné ozbrojené konflikty mezi znepřátelenými milicemi. Lodní přeprava se nedoporučuje pro časté případy pirátství.
6. Caracas, Venezuela
Caracas se na seznamu 10 nejnebezpečnějších měst ocitl už v roce 2010. Své místo si hlavní město Venezuely udrželo i letos. V metropoli panuje vysoká kriminalita, v ulicích často dochází k vraždám a ozbrojeným přepadením. Často se vyskytují "rychlé únosy," kdy pachatelé turistu unesou a propustí ho, až když je jim zaplaceno. Velkým problémem je i policie, která je v těchto únosech často také "namočená." V rámci boje proti obchodu s drogami místní Národní gardy (Guardía Nacional) propichují ocelovými tyčemi každé zavazadlo při kontrole na mezinárodním letišti, čímž dochází k poškození zavazadel i jejich obsahu. A nelze opomenout ani kapsáře, hotelové zloděje a různé podvodníky v ulicích.
7. Port Moresby, Papua Nová Guinea
Pokud cestujete do tohoto města, vystavujete se zvýšenému riziku přepadení a znásilnění. V metropoli totiž panuje vysoká kriminalita. Zločinci unášejí turisty v autech, případně jejich auta kamenují. Velké části města jsou pod kontrolou pouličních gangů známých jako raskols. Návštěva nehlídaných prostor, jako jsou například pláže, hřbitovy nebo golfová hřiště se turistům nedoporučuje. Nebezpečná je i veřejná doprava. Nejbezpečnějším způsobem dopravy po této zemi je půjčení auta. Papua Nová Guinea je navíc aktivní seismickou zónou, nastat mohou sesuvy půdy, zemětřesení nebo tsunami.
8. Groznyj, Čečensko, Ruská federace
V roce 2003 OSN označila Groznyj za "Nejvíc zničené město na Zemi." Od počátku 90. let došlo v Grozném ke dvěma válkám,které zemi v podstatě zruinovaly. Míra výskytu vražd a znásilnění je vysoká. Vážný problém představují i časté únosy. Město se začíná pomalu přestavovat, ale mnohé budovy stále zůstávají bez elektřiny a vody. Mnoho Čečenců prchlo do Dagestánu či Ázerbajdžánu, protože v jejich zemi není bezpečno.
9. Santo Domingo, Dominikánská republika
Pokud se letos rozhodnete cestovat do Dominikánské republiky, cennosti raději nechte doma. Počet okradených a přepadených cizinců roste. Čím dál častěji také dochází ke krádežím aut. V zemi také celkem pravidelně dochází k různým demonstracím a stávkám. Přesto, že demonstranti obvykle neprotestují v turistických oblastech a protesty nebývají zaměřené proti cizincům, je třeba být při cestách po ostrově opatrný.
10. Muzaffarabád, Pákistán
Hlavní město provincie Azad Kašmír v Pákistánu bývá označováno jako ráj na zemi. Pochlubit se může úchvatnými jezery, řekami a krásnými zahradami. Kašmír je rozdělen mezi tři země - Indii, Pákistán a Čínu, které o něj mezi sebou vedou územní spory. Všechny země navíc vlastní jaderné zbraně. V Pákistánu se často konají demonstrace a průvody. Největším problémem je tu obchodování s drogami, vydírání, politické násilí, terorismus a vraždy.