9. března 2011 14:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

10 nejromantičtějších míst světa. Vydejte se užívat lásku

Romantika na pláži - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Romantika na pláži - ilustrační foto | foto: Shutterstock

Někdo hledá na cestách dobrodružství, jiný klid a romantiku. Pokud jste se rozhodli, že letos toužíte zažít opravdu zamilovanou dovolenou, přinášíme vám tipy na 10 nejromantičtějších míst na světě.

Žebříček na základě popularity míst u uživatelů sestavila známá cestovatelská webová stránka www.tripadvisor.com.

PAŘÍŽ, Francie 
Od malebných mostu až po venkovním kavárnám, žádné jiné město není tak romantické jako Paříž. Projděte se podél řeky Seiny, udělejte si piknik v Lucemburské zahradě nebo pozorujte západ slunce z vrcholu Montmartru. Paříž je okouzlující!

Paříž

Dále čtěte:

PUERTO VALLARTA, Mexiko
Puerto Vallarta disponuje ideálním romantickým prostředím. Nabízí nádherné pláže, nejlepší restaurace, blízkost Starého Mexika a projížďky na lodi do půvabné rybářská vesnice Boca de Tomatlan.

Puerto Vallarta

BENÁTKY, Itálie
Benátky ohromí svou architekturou a tajemnými průchody. Jsou ideálním úkrytem pro všechny milovníky a zamilované. Jezdit v gondole, vychutnat si při svíčkách italská jídla, vydat se na procházku na osvětlené Piazza San Marco. Romantika je zaručena.

Náměstí svatého Marka, Benátky

HONOLULU, Havaj
Honolulu je ideální základnou pro vše, co nabízí Havaj. Procházky a opalování na bílých plážích, surfování na nejlepších vlnách, držení se za ruce, když slunce mizí pod horizontem. 

Honolulu, Havaj

ARUBA, Karibik
Aruba nabízí příjemnou kombinaci denní aktivity a nočního života. Romantiky láká na své scénické pobřeží. Vychutnejte si romantický západ slunce, písečné pláže a soukromé zátoky, nebo se vydejte objevovat přírodní krásy a kulturní zajímavosti.

Aruba, Karibik

SHARM EL SHEIKH, Egypt
Pobřeží Na'ama Bay na špičce Sinajského poloostrova je úžasnou kulisou pro zamilované. Lákavé Sharm el Sheikh je přeplněné aktivitami, které jsou ideální pro dva. A je jedno, zda dáváte přednost klidu na pláži nebo výletu na velbloudech.

Egypt

NEW ORLEANS, USA
New Orleans nabízí jedinečnou možnost, kde si prohlédnout ulice a uličky Francouzské čtvrti a schovat se ve skrytých nádvořích kaváren.

New Orleans

KARMEL, USA
Písečné pláže a úžasné surfování je to, co láká romantiky na Karmel. Mezi oblázky Beach a Big Sur, má Karmel hodně pláží, parků a romantických penzionů a hostinců.

Karmel, USA

LAS VEGAS, USA 
Nádherné a pompézní, Las Vegas je hřiště pro dospělé se zpěvem gondoliérů, střešní horskou dráhou a noční zábavou. Zamilovaní mohou vyzkoušet své štěstí v kasinech, navštívit jednu z městských svatebních kaplí nebo jen relaxovat v luxusních lázních.

Las Vegas

PLAYA DEL CARMEN, Mexiko
Playa del Carmen na mexické Rivieře je místo, kde se můžete opalovat nebo procházet na její alabastrově bílé pláži, koupat nebo potápět v čisté vodě, prozkoumat ruiny starých Mayů a vychutnat si klidné západy slunce.

Playa del Carmen

 

pksPetra Kosová

Najdete na Lidovky.cz