Středa 29. září 2021, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cestování

Tajemně pokroucené stromy, ledovcová jezera a hon na trilobity. 10 tipů na nejkrásnější výlety po Česku

Kašovice ale nabízejí ještě jednu zajímavost: zvláštní pokroucené stromy, které nápadně připomínají borovice z Křivého lesa u polského města Gryfino. foto: Profimedia

Ledovcová jezera na Šumavě, zvláštní pokroucené stromy nebo jediné místo na světě, kde se vyrábí perličkové vánoční ozdoby. Zajímavých, krásných a málo známých míst je v Česku dost. Kam letos vyrazíte vy?
  13:55

Minulý týden zveřejnil server Lidovky.cz 13 článků s užitečnými tipy a radami, kam se vydat, pokud letos plánujete strávit dovolenou v tuzemsku. Všechny najdete ZDE. Další série po deseti článcích bude následovat příští týden. Dohromady se tak můžete těšit na 33 nejkrásnějších a nejzajímavějších míst po celé republice.

Rusalčino jezírko není jen jedno. Autor libreta Jaroslav Kvapil ubytoval svou vílu poblíž svých rodných Chudenic na Klatovsku, v jezírku na lesní louce pod Bolfánkem. Na Šumavě ale ještě zůstaneme. Můžete se tu totiž vykoupat hned v osmi ledovcových jezerech. Která to jsou se dozvíte v článku ZDE.

Cestování po Čechách levněji

Již přes 60 různých slev a exkluzivních nabídek se objevilo v sekci České léto. Díky členství v iDNES Premium je možné získat při ubytování po Čechách jednu noc zdarma, získat výhodné vstupy do muzeí a na výstavy nebo třeba při koupi jedné jízdenky na lanovku ve Špindlerově Mlýně či na Ještědu získáte druhou zadarmo.

V nabídce jsou i praktické věci jako možnost nechat si zdarma profesionálně umýt kolo. Nazbyt nepřijdou ani zájemci o kulturu. Nedávno přibyla například možnost při zakoupení jedné vstupenky na Shakespearovské slavnosti získat druhou zdarma.

Cestování po Česku levněji

Na výlet se ale můžete vydat i do kraje legendárního Čtyřlístku. V Máchově kraji láká k výletu kromě Máchova jezera řada turistických tras – rovinatých i kopcovitých. 

Když se na kole vypravíte podél Labe z Krkonoš až k ústí řeky do Severního moře, čeká vás 1300 km dlouhá cesta. Na kole se dostanete téměř všude, výjimkou je Labský důl – jedno z nejkrásnějších míst Krkonoš. na dovolenou se ale letos můžete vypravit i do místa, kde se ještě stále vyrábí perličkové vánoční ozdoby.

Pokud v sobě skrýváte dobrodruha a chtěli byste si z výletu něco odvézt, vydejte se do oblasti, kde ještě stále můžete najít trilobity. Jestli vás ale na hledání neužije a raději si dáte na zahrádce vychlazené pivo, je cíl vaší cesty jasný. V Plzni toho ale objevíte mnohem více.

Máte rádi záhady? Věřte, že se nebudete nudit v Kašovicích, kde rostou neobyčejně pokroucené stromy, které nápadně připomínají borovice z Křivého lesa u polského města Gryfino.Říkají vám něco Slepičí hory? Nejspíše ne, o to pádnější důvod se do těchto končin vydat. 

Kam až sahají kořeny Jízdy králů? Obřad zřejmě pochází už z pohanských dob a dřív se v různých podobách odehrával v mnoha koutech Evropy. Nyní zbývají jen poslední čtyři vesnice na Slovácku a na Hané: Vlčnov, Hluk, Kunovice a Skoronice.

Modrotisk a moderní vyhlídka

Boží vyhlídka - Boží Dar

Boží vyhlídka - Boží Dar

Z jednoho konce na druhý měří Krušné hory asi 160 km, takže až budete pátrat, kde si užít tu nejlepší dovolenou, odpověď stejně nenajdete. Krušné hory jsou krásné celé, ale Boží vyhlídku na Božím daru byste rozhodně neměli minout. Chcete se na výletě také něco dozvědět? Zamiřte do Dačic za tajemstvím kostky cukru nebo za kulturním dědictvím do Olešnice a Strážnice, tady vám vysvětlí vše, co se týká modrotisku.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Kongresové centrum Praha, a.s.
TECHNIK ÚDRŽBY KLIMATIZACE

Kongresové centrum Praha, a.s.
Praha
nabízený plat: 38 000 - 38 000 Kč

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat