Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Praha patří mezi zbytečně přeceňované destinace. Kvůli kapsářům a revizorům

Cestování

  6:10
Vysoké ceny, neochota a arogance místních lidí. To jsou často důvody, proč se lidé rozhodnou raději zůstat doma, než vyjet do světa. Pak existují místa, o kterých všichni básní. Když je ale navštívíte, ptáte se proč.

Budoucnost firem s majetkovou účastí Magistrátu hlavního města Praha foto: Shutterstock

Mezi přeceňovanými městy se nemůže objevit například Birmingham, Yuma nebo Ariz. Tato města totiž nikdo moc nezná a tudíž ani nepřeceňuje. Tento žebříček může zpochybnit každý, protože jeden člověk si může myslet o Berlíně, že je podprůměrný se spoustou předražených restaurací a přeplněný turisty. Druhý vám řekne, že Berlín zbožňuje. Podívejte se na šest nejpřeceňovanějších míst na světě podle serveru MainStreet.

Dubaj

Dnes má nejrušnější mezinárodní letiště. Ale radou pro vás může být letiště neopouštět. Nejvýraznější atrakcí budou nejspíše občasné písečné bouře. Cestovní kanceláře hlásají, že jde o středisko nakupování na středním východě a ráj pro cizince a ty, kdo sem přijíždějí za prací. A kde jinde si přece můžete zalyžovat v nákupním centru, když venku se teplota pohybuje okolo 30 stupňů celsia? Není ale lepší si místo Dubaje zajet do opravdových hor na přírodní sníh?

Pohled na Dubaj

Pohled na Dubaj

Praha

Do Prahy jede každý za úžasnou středověkou architekturou, možná kvůli spisovateli Kafkovi (Muzeum Franze Kafky). Problémem je, že se do města chce podívat opravdu velké množství lidí. Průměrný návštěvník si jen těžko vychutná tu zvláštní atmosféru města, když se musí prodírat davy turistů a čekat v nekonečných frontách u vstupů.
Praha se rovněž potýká s velkými obtížemi s kapsáři, kteří se zaměřují právě na turisty. Mnoho turistů vám bude moci rovněž vyprávět o nepříjemných zážitcích s neoblomnými revizory v hromadné dopravě.

Aspen

Vše v Aspenu je předražené od hotelů a restaurací, přes parkovné až po suvenýry. Turisté jsou na každém rohu. Je to taková verze Manhattanské čtvrti Soho, jen ve Skalistých horách (dříve okouzlující nyní snobský). Pro cestu do Skalistých hor je lepší si zvolit některé z okolních měst, jako jsou Carbondale, Glenwood Springs či Redstone. Budete mít přístup ke stejným sjezdovkám a vaše dovolená vás vyjde na zlomek ceny té v Aspenu.

Cancún

Krátce - velice turistické a velice přelidněné. Cancún byl postaven čistě za účelem nalákání turistů. Před rokem 1970, kdy byla zahájena výstavba, bylo možné počet obyvatel spočítat na prstech jedné ruky.  Oproti turistickému Cancúnu je rozhodně zajímavější volbou místo Tulum. Jde o nádherné pozůstatky mayského osídlení na jižním okraji Cancúnu. Nebo můžete rovnou zamířit do středozemí k rozsáhlé zřícenině mayského města Chichen Itza na poloostrově Yucatán.

Řemeslníci na Bali jsou opravdoví umělci. S jejich díly se potkáte na každém...

Řemeslníci na Bali jsou opravdoví umělci. S jejich díly se potkáte na každém...

Bali

Sedíte přes 15 hodin v letadle. Zaplatíte desetitisíce. Jste na Bali. Ale co se dá dělat na Bali? Odpověď je: „Nic moc.“ Můžete navštívit tradiční tklacovské dílny, kde se vyrábějí batikované látky. Koupíte si sarong.Poslechnete se gamelang (orchestr bicích nástrojů tradiční indonéské hudby).  Podíváte se na hinduistický obřad (na Bali se praktikuje starověká verze hinduismu). Politujete místní toulavé psy, kteří jsou všudypřítomní.  Vyhnete se tisícům australských turistů, pro které je Bali něco, jako pro Čechy Chorvatsko.A pak co? Mick jagger si na Bali vzal Jerri Hall. Vy víte jak to dopadlo.

Key West, nejjižnější místo USA.

Key West, nejjižnější místo USA.

Key West

„Chudák Hemingway by se obracel v hrobě, kdyby viděl dnešní turismus v Key West“ řekla známá cestovní bloggerka L.J. Bell. Cestovní ruch se neblaze projevuje hlavně v množství obřích výletních lodí, které brázdí místní pobřeží a hyzdí tak mořské panorama. Je to totiž nejlepší způsob, jak ubytovat takové množství turistů.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat