22. října 2012 14:30 Lidovky.cz > Cestování > Cestování na kole

Adrenalin na koloběžkách: zkuste sjezd z hřebenů hor

Koloběžky - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Koloběžky - ilustrační foto. | foto: Pohora.cz

Na terénních koloběžkách se dají zažít opravdu šílené jízdy, dostavit se může i pověstná smrt v očích.

V posledních letech se tento sport na outdoorové poměry rychle rozmáhá. Není se čemu divit, je to skvělá zábava, která jen tak neomrzí.

Ty lepší koloběžky lze běžně pořídit v ceně kolem 10 000 Kč. Není to zrovna levná záležitost. Proto doporučuji několik míst, kde si to můžete vyzkoušet a na základě toho se rozhodnout, jestli je to sport, do kterého chcete investovat.

Vybrali jsem pět lokalit tak, aby to bylo relativně blízko pro všechny kouty ČR:

Krkonoše – Na pekelných strojích se spustíte z hřebene Krkonoš. Respektive lanovkou vyjedete pod vrchol Medvědín (1235 m). To znamená převýšení kolem 500 metrů. Trasa vede po asfaltu i lesních cestách.

Beskydy – Šest kilometrů dlouhý sjezd z vrcholu Pusteven je zvláštní zážitek. Na jedné straně je to parádní kopec, na straně druhé by provozovatelé mohli něco udělat s kvalitou vozovky, která není zrovna výstavní, ale zase dělá z jízdy opravdu adrenalinový podnik .

Šumava - O kilometr kratší, ale s podobným převýšením, je sjezd z vrcholu Svatobor (845 m). Půjčované koloběžky jsou vybaveny kotoučovými brzdami. To naznačuje opravdu zajímavou jízdu.

Krušné hory – vrchol Klínovec je také zárukou dobré destinace pro terénní jízdu na koloběžkách.

Jeseníky – Kompletní servis pro vás má připraven Adrenalin park v Jeseníkách, který nabízí dopravu, instruktory a samozřejmě půjčení koloběžek.

Jan Haráč, Pohora.cz

Najdete na Lidovky.cz