11. června 2016 6:38 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Hrad, dům na stromě i hausbót. 10 nejžádanějších Airbnb ubytování v Evropě

Dům na odlehlém místě na severu Islandu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dům na odlehlém místě na severu Islandu | foto: Airbnb

Domy na stromech, hausbóty, ale i hrady. Plánujete letos nevšední a dobrodružnou dovolenou? Než začnete letní odpočinek plánovat, přinášíme vám 10 nejžádanějších tipů z celé Evropy, kde lidé z celého světa nejraději tráví svou dovolenou.

Letní kurz angličtiny
Seriál LN od 24. 6. Více >

Všechny nabídky služby Airbnb zcela jistě strčí do kapsy domy na stromech, které dotváří nádhernou přírodní scenérii. Oba najdete v Itálii, první z nich je v Toskánsku a druhý je v San Salvatore Monferrato a nabízí návštěvníkům nádherný výhled na okolní pláně.

Netradičním, ale velmi oblíbeným ubytováním jsou hausbóty. Mezi ty úplně nejatraktivnější patří ty v největších evropských metropolích. V žebříčku nejoblíběnějších se umístily hned dva. Jeden v Paříži a druhý v Amsterdamu

Lidé také stále častěji vyhledávají odhelhlá místa, i proto se nejspíš v žebříčku umístil dům na severu Islandu. Druhý z nich je na opačném konci Evropy, na Mallorce. Milovníky tepla si i tento kontejnerový dům dozajista získá.

A kam ještě vyrazit? Lákavá je pro uživatele také malebná řecká vesnička na ostrově Santorini či hrad v severní Anglii, kde si můžete zarezervovat jeden z patnácti pokojů.

Airbnb

Společnost Airbnb funguje jako komunitní platforma, díky které mohou její uživatelé přes počítač, mobilní telefon či tablet, nabízet, vyhledávat a rezervovat jedinečné možnosti ubytování po celém světě. Ať už se jedná o přenocování v apartmánu, týdenní pobyt na hradě nebo měsíční prázdniny ve vile.

apeAlena Pecháčková

Advantage Consulting, s.r.o.
LAKÝRNÍK

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 27 000 - 32 000 Kč