Sobota 6. března 2021svátek má Miroslav -5 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

10 tipů na výlety mezi svátky. Kam vyrazit?

Hrad Kašperk | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hrad Kašperk | foto: kasperk.cz

Nevíte, kam vzít děti během vánočních svátků? Máte chuť vyrazit ven a nesedět doma? Hrady, zámky, zoo i výstavy. Přinášíme pár tipů na příjemný výlet. Nechte se inspirovat.

Zimní prohlídky hradu Kašperk
Hrad Kašperk jako každý rok připravil i letos zimní prohlídky od 28. prosince do 2. ledna). Kostýmovaný průvodce zavede návštěvníky do středověké zimy, kde se společně seznámí s tím, jak takový specifický čas, čas dlouhých a chladných večerů, trávil středověký člověk, například na tak krásném hradě jako je Kašperk.

Unikátní trojklášteří, které se rozprostírá na ploše severního meandru řeky...


Kláštery v Českém Krumlově
Rozsáhlý soubor klášterních budov v Českém Krumlově slavnostně otevřel své brány veřejnosti druhou prosincovou sobotu. Unikátní trojklášteří, které se rozprostírá na ploše severního meandru řeky Vltavy, s kompletními expozicemi bude přístupné i během adventního období, kdy se klášterech konají mimořádné akce.

Muzeum Karla Zemana v Praze
Muzeum filmaře Karla Zemana představuje jeho celoživotní dílo. Světově uznávaný filmový tvůrce proslavil svými triky českou kinematografii 20. století. Seznámíte se zde s původními Zemanovými nákresy filmových scén, fotodokumentací z realizace filmů a jeho filmovými postupy.

Vynález zkázy Karla Zemana.

Vánoční atmosféra na Pražském hradu
O letošních Vánocích zažije Praha novinku. Český klenot a jeden z největších hradních komplexů na světě Pražský hrad otevře poprvé v historii své brány vánočním trhům, ty budou otevřené až do 3. ledna. Více než 70 dřevěných stánků s tradiční tématikou nabídne vánoční pochutiny a především nezapomenutelnou vánoční atmosféru.

Zámek a hrad Horšovský Týn
Vánoční prohlídky vyzdobených návštěvnických okruhů hradu a zámku Horšovský Týn jsou probíhají od 26. do 31. prosince denně.

Zoo Praha
Ve vánočním období připravila pražská zoologická zahrada pro návštěvníky atraktivní program. Na Štědrý den například mají všechny děti vstup za symbolikcoi korunu. 27. a 28. prosince mají návštěvníci možnost poprvé vidět nové slonice ze Srí Lanky.

Slon (ilustrační foto)

Pravěk v Hluboké nad Vlavou
Zkameněliny i obrazy Zdeňka Buriana a dalších umělců zachycující pravěk ukazují v Loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou. Je tam k vidění výstava Pravěký život v obrazech. V nově opravených prostorách ji pořádá Muzeum lesnictví, rybářství a myslivosti ve spolupráci s malíři volného sdružení PAS.

Zámek Sychrov


Prohlídky zámku Sychrov
Prohlídky svátečně vyzdobených sychrovských zámeckých interiérů, které doplňují původní historické betlémy a vánoční stromečky s originálními ručně malovanými ozdobami můžete navšítvit do 3. ledna.

České korunovační klenoty v Olomouci
Dobové zbraně, šperky, hračky, mince či řemeslné nástroje, model hradu Karlštejna, ale především věrná replika českých korunovačních klenotů. Celkem více než dvě stovky exponátů, z toho většina přímo z regionu, jsou do 21. února k vidění na nové výstavě České korunovační klenoty na dosah – Doba Karla IV. na Olomoucku v olomouckém Vlastivědném muzeu. Expozice shrnuje život a dílo jednoho z nejvýznamnějších panovníků středověké Evropy, ale také epochu lucemburské vlády na Olomoucku, a to od nástupu Jana Lucemburského na český trůn roku 1310 až do počátku husitských válek.

Hrad Karlštejn
Slavný český hrad své brány nezavře ani na svátky. Otevřeno má denně od 25. prosince do 8. ledna. Prohlídkové trasy ale v zimě nevedou do kaple sv. Kříže.

Karlštejn.

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Umírají mladší lidé a my s tím nemůžeme nic dělat, říká šéf KARIM o covidu

Jan Beneš, přednosta kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V plzeňské fakultní nemocnici prudce stoupá počet hospitalizovaných s covidem-19. Zatímco v podzimní vlně šlo o...

Tudy ne, přátelé! Příběh dvou turbínových lokomotiv Škoda byl plný řevu a ohně

Turbínová lokomotiva Škoda typ 1 TLo (označení lokomotivní řady ČSD podle... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lokomotivy se spalovací turbínou se v padesátých letech zdály být docela dobrý nápad. I v plzeňské Škodovce jeden typ...