1. srpna 2015 13:16 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

101 výletů s dětmi: Pravčická brána a Rose Hill

Pravčická brána - jedna z nejnavštěvovanějších památek v Ústeckém kraji | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pravčická brána - jedna z nejnavštěvovanějších památek v Ústeckém kraji | foto: MAFRA - Karel Pešek

Nevynechejte Pravčickou bránu Symbolem Českého Švýcarska je Pravčická brána, impozantní skalní okno, jehož výška je 16 metrů a rozpětí pískovcového oblouku dosahuje u paty 26 metrů. I přes zástupy turistů, kteří k ní míří, stojí za zhlédnutí, stejně tak obě soutěsky říčky Kamenice.

Jízdu na loďce si můžete odpustit, ale pěší procházka má své kouzlo. Vyplatí se zajít i a některou z více než desítek skalních vyhlídek. Romantika zůstává, jen kulisy se na další výpravě změní. Když z kaňonů Českosaského Švýcarska vystoupáte nahoru na zvlněné louky, u čedičového Růžovského vrchu nedaleko Děčína můžete potkat indiány. 

Mají tu svou vesnici, byť na louce s českou trávou a lipami v pozadí. Podle kopce se jmenuje Rose Hill, a i když název odkazuje do Ameriky, tam mají ve skutečnosti slavný jiný „růžový kopec“. S názvem Rose Hill si Američané spojují hřbitov v Arkansasu, kde jsou pochováni rodiče exprezidenta Billa Clintona.

Rose Hill

Indiánská vesnička je v provozu od května do konce srpna, během letních prázdnin je otevřena denně od 10.00 do 17.00. Přes týden stojí v Rose Hill několik stálých týpí, ale o víkendech obsadí louky až desítky spřátelených kmenů a je tu mnohem rušněji.  

Tip na výlet

Výpravy za dobrodružstvím a zábavou ve všech krajích Česka. Server Lidovky.cz spouští nový letní seriál Tip na výlet (101 výletů s dětmi), který bude v rubrice Cestování vycházet každý den.

Lidové noviny

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!