Pátek 4. prosince 2020svátek má Barbora -2 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

12 nejkurióznějších hotelů světa. Umístil se i Ještěd

Ještěd | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ještěd | foto: MAFRA

Kobliha s dírou uprostřed či podkova? Hotel ve vlaku, na stromě, či v letadle. Renomovaný cestovatelský server Tripadvisor zveřejnil 12 nejkurióznějších hotelů světa. Je mezi nimi i hotel Ještěd.

Horský hotel Ještěd je jediný český zástupce mezi netypickými hotely. Mezi další unikátní stavby patří hotel ve tvaru koně, holandský hotel Zaandam, který vypadá jako kdyby ho složili z několika barevných roubenek či arizonský Wigwam motel, který tvoří několik tradičních indiánských týpí.

Wigwam motel
Hotel, který vypadá jako by ho složili z několika roubenek

Costa Verde (Kostarika)
Hotel, který vypadá jako ze seriálu Ztraceni nebo katastrofických filmů. Těžko byste někoho nalákali, aby strávil noc v letadle. Trochu jiné to ale je, když je takové letadlo postavené na patnáct metrů vysokém piedestalu a nachází se na okraji národního parku. Interiér působí opravdu luxusně. Dvoupokojový apartmán s balkonem je ideální místem, kde strávit romantické líbánky.

Hotel Ještěd (Česká republika)
Televizní vysílač na Ještědu je nejslavnější českou stavbou moderní architektury. Nad srytým venkovním ochozem je umístěna do kruhu uspořádaná restaurace a nadní dvě patra hotelových pokojů.

Faralda NDSM Crane Hotel (Holandsko)
Hotel nabízí mnoho neobvyklých zážitků. Jedním z nich je například možnost bumdgee jumpingu z vrcholu jeřábu.

Sheraton Huzhou Hot Spring Resort (Čína)
Je to kobliha s dírou uprostřed? Je to podkova? Kovboj s křivýma nohama? Ať už nový přírůstek amerického hotelového řetězce Sheraton v čínském městě Chu-čou připomíná cokoli, rozhodně není nudný a patří mezi nejpodivnější hotely, v jakých se turista na světě může ubytovat.

V Číně otevřeli nejpodivnější hotel

La Balade des Gnomes (Belgie)
Hotel vypadá jako Trojský kůň, uvnitř ale najdete pokoje s pískem, dřevěnými mochomůrkami či křivými okny.

9 Hours Capsule Hotel Kyoto
V tomto hotelu dostanete 9 hodin spánku. Koncept je jednoduchý, zaregistrujete se, osprchujete se a odeberete se na své lůžko ke spánku. Ze své kabinky ovládáte spací prostředí, což vám pomůže s překonáním pocitů klaustrofobie a pocitů pohřbení za živa.

Inntel Hotels Amsterdam Zaandam (Holandsko)
Hotel dokáže zaujmout na první pohled - architekturou tradičních Zaandam domků. Součástí hotelového komplexu jsou i lázně.

Sun Cruise Resort (Japonsko)
Hotelový resort se nachází na vrcholu útesu. Hotel má celkem 211 pokojů, 6 restaurací a otáčivý bar na vrchní palubě. To z něj společně s netypickým designem dělá jednu z nejpopulárnějších turistických atrakcí v zemi.

Free Spirit Spheres (Kanada)
Obydlí pohupující se mezi stromy mají hostům poskytnout duchovní spojení s lesem a podporují tvůrčí myšlení. Díky mechanismu zavěšení nemají téměř žádný dopad na okolní přírodu.

Hotel, který vypadá jako by ho složili z několika roubenek

Spitbank Fort
Tři neobvyklé historické mořské pevnosti. Dvě z nich fungují jako hotely, ze třetí pevnosti se má stát muzeum.No Mans Land Fort nabízí 22 ložnic, přistávací plochu pro vrtulníky, lázeňské centrum, restaurace, ochutnávky vína a další.

The Aurora Express (Aljaška)
Ubytování se snídaní na Aljašce. Kde hosté bydlí? V zrekonstruovaných vlakových vagonech. Vagony byly původně muzeem.

Wigwam Motel (Arizona)
Wigwam Motel se nachází v Arizoně. Mezi lidmi je známý také jako „Wigwam vesnice“, Všechny pokoje jsou postaveny ve tvaru týpí. Pokud jste se vydali na výlet po Route 66, určitě zde zastavte.

Ekonomika výrazně klesne, musíme omezit podporu byznysu, říká Rusnok

Jiří Rusnok (19. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Snaží se zachovat chladnou hlavu a Čechům slibuje, že inflace, která je nejvyšší v Evropě, výrazně klesne. Guvernér...

Dnes vidím jen urážky a hněv. S tím se těžko žije, říká Jiřina Bohdalová

Jiřina Bohdalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nenechá se zastavit ani pandemií. Když nemohla na jaře hrát, začala Jiřina Bohdalová (89) mezi vařením a starostí o...

Vyplatí se kupovat autodíly na AliExpressu? Otestovali jsme jejich kvalitu

Stránky AliExpress jsou dostupné v mnoha jazycích. Objednávku můžete poslat i... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Prostřednictvím internetové stránky AliExpress jsme dovezli vybrané náhradní díly a automobilové doplňky. A pak jsme je...

Dvě mámy, tři děti: Testujeme kosmetiku sebamed pro citlivou pokožku
Dvě mámy, tři děti: Testujeme kosmetiku sebamed pro citlivou pokožku

Vyzkoušeli jsme kosmetickou značku sebamed na naše citlivé a suché pokožky. Naše Hanka otestovala řadu BABY s malou Emičkou, do testování se však...