22. června 2019 5:20 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Paddleboarding či potápění. 5 skvělých tipů pro aktivní dovolenou v Řecku

Athény už máte prozkoumané, všechny významné památky jako jsou Parthenón,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Athény už máte prozkoumané, všechny významné památky jako jsou Parthenón,... | foto: OutdoorTrip.com

Přemýšlíte čím oživit letní dovolenou v Řecku? Všechny významné památky už jste prochodili a celodenní povalování na pláži už vás přestalo bavit? Pak tedy výborně! Máme pro vás 5 tipů na sportovní aktivity, které v Řecku podniknout.

Paddleboarding

O paddleboardu už jste jistě slyšeli, že? Aby ne, zejména v poslední době se totiž tento krásný vodní sport, těší opravdu velké oblibě a paddleboardová komunita se velice rychle rozvíjí. Našli bychom pro to hned několik důvodů – většina paddleboardů je nafukovacích, a tak jej pohodlně sbalíte do auta. Pádlování zvládne naprosto každý, a to i v případě, že jste na prkně nikdy předtím nestáli. Věřte, že tuto schopnost si osvojíte velmi rychle a stejně rychle si ji i oblíbíte. S pádlováním na prkně můžete začít klidně vkleče, a jakmile získáte větší jistotu, přejděte do postoje. Pokud vás prkno opravdu osloví, zacvičte si na něm jógu – vedle skvělého protažení, zpevnění těla a získání celkové stability, je to i skvělá zábava, a to hlavně v horkých letních dnech, kdy nějaký ten nechtěný pád do vody nakonec oceníte.

Paddleboarding si užijete zejména v oblastech, které nabízejí atraktivní vodní prostředí. Jedním z takových je například okolí smaragdově zeleného Skopelos, jeden z ostrovů souostroví Severní Sporady, jehož pobřeží je obklopeno sněhobílými vápencovými skalisky a omývá jej průzračně čistá voda Egejského moře.

Potápění v Řecku
Na palubě lodi dokonale zrelaxujete

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.