9. prosince 2005 16:09 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Američan: Stresujete děti čertem

Steven Colleridge | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Steven Colleridge | foto: Lidové noviny

Velice oceňuji kosmopolitní atmosféru Prahy. Po pravdě řečeno, mezi samými Čechy bych se asi cítil trochu nesvůj. Nechováte se sice přímo nepřátelsky, ale váš vztah k cizincům bych označil jako rezervovaný a chladný.

Navíc pokud člověk neumí česky, je tady úplně ztracený. Angličtinu sice většina mladých Čechů ovládá, ale používají ji evidentně neradi. Když jsem se ale naučil česky aspoň pár základních slov a frází, bariéra rychle opadla.

Cítil jsem, že máte radost, když se někdo snaží mluvit vaším jazykem, přestože je to úplný začátečník a češtinu komolí. Moc se mi líbí, jak je v tomto předvánočním období vyzdobená Praha.

Příjemně mě překvapilo, že máte tak pozitivní vztah k tradičním svátkům. O první adventní neděli se celá Praha doslova rozzářila. Vaše vánoční výzdoba je efektní a zároveň vkusná, což v Americe není samozřejmostí.

Nadšen jsem byl také z vašich čertů, Mikulášů a andělů, kterých byla v pondělí po setmění plná Praha. Je to moc hezká tradice. Jenom se mi nelíbilo, jak čerti strašili malé děti, zatímco jejich rodiče tomu jen přihlíželi, přestože viděli, že jejich dítě je doslova v šoku.

Takový zážitek může být velice stresující a v krajním případě si dítě jeho následky ponese do konce života.
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?
PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?

Zima pomalu, ale jistě klepe na dveře, a proto je nejvyšší čas myslet na zimní obutí vašeho dítěte. Dětská nožka roste rychlostí blesku, a tak se každoročnímu nákupu sezónní obuvi nevyhnete.