Středa 3. června 2020svátek má Tamara 23 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Američanka: Maskujete svou nejistotu

Neustále si stěžujete, že máte málo peněz, a přitom dokážete vydat hodně vysoké částky za nesmyslně drahé věci. Udivuje mě například to, kolik peněz jsou Češky schopné vydat za kosmetiku.

Studentka, jejíž měsíční příjem není ani pět tisíc korun, si klidně koupí mejkap za osm set. Vaše posedlost po upraveném zevnějšku je podivuhodná. Některá děvčata by tady nejspíš nešla nenamalovaná ani do supermarketu pro rohlíky. Dokonce znám i jistou dívku, která se prý nenalíčená nikdy neukázala ani svému příteli. Když jsem jí dala najevo své překvapení, ujistila mně, že na tom není nic divného, protože se tak prý tady v Čechách chová valná většina žen.

Takový přístup je mi na míle vzdálený. K partnerství přece patří naprostá důvěra a intimita. Tak proč se před svým drahým schovávat pod mejkap? Možná si tím nánosem líčidel budujete ochrannou bariéru před okolním světem nebo maskujete svou nejistotu. Tím se dostávám k další vaší typické vlastnosti. Podle mně jste málo sebevědomí, chováte se nejistě i v běžných denních situacích.

Navštívila jsem v Čechách se svou americkou kamarádkou jednodenní hrnčířský kurs, což bylo velmi zábavné. Myslím si ale, že naše české kolegyně si při tomto kursu moc zábavy neužily. Jako by měly neustále strach, že něco zkazí a budou všem pro smích. Byly neprůbojné, na nic se vedoucího lektora neptaly a styděly se, že neuspějí. Zkuste si víc věřit a užívat života.

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden
Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden

Připomeňte si s námi den, který oslavuje to nejdůležitější – naše děti. Rozmazlete ty svoje s krásnými a originálními dárky od značky Canpol babies. Sledujte náš týdenní kalendář a vyhrávejte každý den.