Diskuse k článku: Američanům neříkejte, jak se cítíte. Narazíte, říká Češka

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 29
  • Poslední: 6.2.2014 18:34
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
A. Skrivanek 5.2.2014 3:05

Zahranici

Je zajimave jak se lisi pohledy tech co jsou v zahranici na omezenou dobu a tech co tam jsou doma. Omezenou dobou minim Aupair ci studenty atd. Je to asi dano tim ze precijenom na omezenou dobu clovek nefunguje v te zemi na 100%, neplanuje dlouhodobou budoucnost a podvedome vi ze se za par mesicu,let vrati zpet. Pokud tam zijete na trvalo tak se vic ztotoznite s prostredim a pokud prijmete zemi za vlastni tak jste na svou novou vlast hrdi. V kazdem pripade je velky prinos stravit delsi dobu v cizi zemi, pak se na svuj domov divate trochu jinyma ocima.

I. Jemelka 4.2.2014 14:02

po precteni tohoto clanku

me napadlo,jaka je opravdu funkce tohoto serialu "Cesi v zahranici", ta pani je vedle jak ta jedle !! .... ale jako bych slysel tisice ceskych obcanu ... no a co je to jeji nazorr, ma na nej pravo !!!

J. Tachovský 4.2.2014 16:18

Re: po precteni tohoto clanku

redakce si pripada svetovejsi, kdyz publikuje nazory svetobezniku, kteri vi prd.

R. Hodaň 4.2.2014 19:56

Re: po precteni tohoto clanku

Hlavně ty jsi nějak moc chytrý ne ?:-) Když víš co ví ostatní :-D a soudíš člověka podle jednoho článku :-) Však jen odpovídala na otázky a tak jak to tam vnímá ona !!! Peace!

L. Max 4.2.2014 17:37

Re: po precteni tohoto clanku

Jen jim ten serial nechte, aspon si obcas mohou zvednout sebevedomi. Hlavne porad dokola, neni tam chleba, potom Praha, pivo a srdecka jim poskoci! :-)

D. Gotzlova 4.2.2014 19:09

Re: po precteni tohoto clanku

Musím Vám poděkovat, že jste mi vyjasnil, jak jsem vedle. :-) Psala jsem pouze o tom, s čím jsem se já osobně setkala, ale 100 lidí=100 chutí. Možná jsem jen dvacetiletý světoběžník, co zatím ví prd, ale někdy se začít musí a nebo je vlastně nejlepší zůstat sedět doma na zadku a jen remcat...

O. Knížek 4.2.2014 20:17

Re: po precteni tohoto clanku

Promiňte, ale nevím, kde je problém. Slečna psala o svých zkušenostech a svých pocitech.

Ne každému je dáno zůstat (šťastný) v zahraničí. Já to zkusil (přes deset let) a domovina mi chyběla. Bylo to fajn, ale doma je doma. Každý jsme jiný, a není na tom nic špatného. A máte pravdu - má právo na svůj názor, podložený navíc vlastní zkušeností.

Ale možná byste mohl něco napsat o svých zkušenostech vy, poučit nás, v čem se mýlíme.

Trochu mi to, promiňte, připomíná doby minulé. Názor předepsaný je jediný správný....

P. Krasny 4.2.2014 13:48

Vždycky osvěžující

dozvědět se něco o zemi ve které žiju :)

M. Bogner 4.2.2014 10:59

Tak určitě

jsem rád, že mi tato dvacetiletá světoběžnice otevřela oči a sdělila mi opravdovou novinu ohledně používání frází v USA, děkuji....

I. Jemelka 4.2.2014 13:48

Re: Tak určitě

nejste vy nahodou take American? ... nejak moc slusny a porad dekujete !!

P. Bárta 4.2.2014 10:21

USA

Fascinuje mě, jak tam všechno funguje, jak má. Naposledy jsem tam byl před 3 měsící, ujel asi 4 500 kilometrů a zase jsem byl opakovaně  konsternován například úrovní dopravy, čistotou, celou dobu jsem jel podél posekaných pruhů kolem dálnic, neuvěřitelný, jak to zvládají. Americká kuchyně nemá v podstatě žádnou tradici, ale najdete tam spoustu etnických kuchyní od italských po jakoukoli si vzpomenete a po stránce gastronomické je návštěva USA skutečně  zážitkem. Mc Donald je v podstatě to nejhorší, co tam lze navštívit, když chcete jíst.

P. Bárta 4.2.2014 10:33

Re: USA

Slečna zapomněla zmínit jeden zcela podstatný fakt, jelikož žije v New Yorku, tak nemá možnost to zaregistrovat, ve městě funguje veřejná doprava ale těch výjimek je v USA jen několik.   Jinak platí, kdo nemá auto, nemůže tam žít, nemůže tam pracovat, protože bez auta se nikam nedostanete, ztráta řidičáku je v podstatě sociální smrt, a tak každý řidič se chová tak, aby řidičské oprávnění neztratil nějakými vlastními excesy na silnici a to je hodně na spořádanosti  znát.

P. Krasny 4.2.2014 13:52

Re: USA

A to je pohled návštěvníka.  Kdybyste tu byl dýl, tak zjistíte, že mají fungující byrokracii, poctivou poštu která doručuje i v sobotu a i balíky místo oznámení nezastihli jsme vás.

Měl byste možná příležitost vídět State Trooper jak pomáhá mamině s dětmi vyměnit píchlé kolo u minivanu.

Ale určitě jste zažil lidi co se s vámi normálně dají do řeči ač vás vůbec neznaji.  Zřejmě největší kontrast k typickým zhaslým ksichtům v České republice.

P. Sulc 4.2.2014 21:19

Re: USA

Souhlas 100 procent !  A s tou vymenou pichle pneumatiky jsem to zazil 2x. Ne ze polda pouze pomohl, on to udelal, pomahal jsem spise ja, abych jen tak nestal s rukama v kapsach.

J. Tachovský 4.2.2014 16:08

Re: USA

To ja mam uplen opacnou zkusenost. Nebyly schopni mi tam zalozit ucet. Musl jsem zmenit banku. Rok jim trvalo, nez jsem dostal ridicak. Mezitim jsem musel jezdit na nejake docasnej papir. proste bordel nad bordel.

P. Krasny 4.2.2014 19:52

Re: USA

A byl jste tu jako co?

P. Krasny 4.2.2014 19:59

Re: USA

Založení účtu je záležitost minut,  řidičák řekněme půl hodiny i s čekáním.

Ale já mám výhodu, že se s nimi dokážu domluvit a jsem tady legálně.

Z. Kulhánková 4.2.2014 10:10

Upřímnost nadevše

Když se vás někdo zeptá, jak se vám v jeho zemi líbí, a vy mu podle českých zvyklostí začnete líčit, co všechno je tam jiné a špatné a jak je u vás doma všechno lepší, nedivte se, že vás upozorní, že letadlo do Prahy odlétá každý den.

P. Zeman 4.2.2014 10:19

Re: Upřímnost nadevše

Myslím, paní Kulhánková, že tentokrát jste článek nepochopila. Ale jistě - neupřímnost nade vše ;-)

P. Sulc 4.2.2014 21:21

Re: Upřímnost nadevše

Trefila jste hrebik na hlavicku.

D. Gotzlova 5.2.2014 21:28

Re: Upřímnost nadevše

Myslím, že by jste nejdřív měla pořádně číst a poté teprve reagovat. V článku není ani zmínka o tom, že bych někomu vykládala, jak je v jejich zemi vše jiné a špatné. Pouze jsem uvedla příklad, jak moje hostitelská rodina reagovala na naše Vánoce a Velikonoce.

Z. Kulhánková 5.2.2014 23:59

Re: Upřímnost nadevše

No co, vy zase houby víte o Thanksgiving.

D. Gotzlova 6.2.2014 0:25

Re: Upřímnost nadevše

Nemyslím si. Vy spíš víte houby o mě!

Z. Kulhánková 6.2.2014 18:34

Re: Upřímnost nadevše

Omyl. Skutečnost, že se přihlašujete do tohoto druhu anket, a hrubky v textu vypovídají víc, než tušíte.

P. Pruner 4.2.2014 9:41

zkušenost s ochotou

Je pravdou, že v USA víceméně každý předstírá, že je happy a slečna asi musela znervóznět lidi, když jim přednesla svůj skutečný problém.

Jedna osobní zkušenost - první den v Chicagu a snaha jet metrem. Dotázaný mladík na směr ke stanici útrpně vyslechl mé zdvořilostní fráze, vysvětlil cestu a ještě se vrátil ze svého směru kousek s námi, aby měl jistotu, že jsme ho s manželkou správně pochopili. Ve stanici jsem si začal číst návod na koupi a nabití jízdenky. Zřízenec černoch ke mně přišel, vše vysvětlil, asistoval při koupi a šel se mnou do podzemí, aby se ujistil, že odjedu tím správným směrem.

J. Šrámek 4.2.2014 9:40

,,How do youdo" je jen fráze.

Nikoliv projev zájmu o vaši osobu.Anglické formální oslovení je zde normou.Projevem slušnosti je také odpověď ,,děkuji,velmi dobře" i když skutečnost je úplně jiná.Jestli má anglická kuchyně nepříliš dobrou pověst,tak ta americká to vše korunuje.Grilovaný steak z bizona a pečený bobří ocas je záležitost jen románová.

P. Bárta 4.2.2014 10:11

Re: ,,How do youdo

Ale ano, v Utahu jsem narazil nejen na bizony, ale na bizonní steak.  Ostatně někdy ho koupíte i v Česku , konkrétně Makro. Nepamatuji si co stál v USA, ale zcela jistě ne těch 1 200 jako v tom Makru

J. Tachovský 4.2.2014 16:22

Re: ,,How do youdo

Na How are you doing jsem obvykle odpovidaval It could be worse. TAto odpoved prolamovala ledy formalismu.

P. Sulc 4.2.2014 21:24

Re: ,,How do youdo

"Not too bad"  To zase rikam ja.

Premium

Do luxusu investoval i Jaromír Soukup. Nejdražší byt v Česku je dál na prodej

Pankrácký mrakodrap V Tower patří mezi nejdražší adresy v Česku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na samém vrcholu stometrového mrakodrapu V Tower na pražském Pankráci jsou dva penthousy, obecně považované za...

iDNES Premium už používá 150 tisíc lidí. Cena nebude mít konkurenci

iDNES Premium | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Unikátní služba iDNES Premium funguje měsíc. Už bezmála sto padesát tisíc čtenářů oslovil mix exkluzivního čtení a...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...