Neděle 24. ledna 2021svátek má Milena -2 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Areál Kraličák. Všechny barvy, různé šíře a pohodlné lanovky

Co se týká přepravy v areálu, převažují tu pomy, ze Stříbrnic ale na kopec... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Co se týká přepravy v areálu, převažují tu pomy, ze Stříbrnic ale na kopec... | foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

Nástupními místy areálu Kraličák jsou Hynčice pod Sušinou a Stříbrnice a na obou místech nejdete bezplatná parkoviště. Co se týká přepravy v areálu, převažují tu pomy, ze Stříbrnic ale na kopec vyváží dvousedačková lanovka Štvanice, kterou jsme začali. Hned na úvod jsme zvolili modrou sjezdovku Stříbrnickou II, která představuje lehčí variantu červené sjezdovky pod lanovkou Stříbrnické I. Svahy byly poloprázdné a díky stínu tvrdé i před čtvrtou odpolední.

Přes kopec jsme se sedačkovou lanovkou dostali následně na hynčickou stranu areálu, kde najdete směsku všech druhů sjezdovek. Na této straně jsme začali modrou sjezdovkou Kurzovní, která připomínala širokou mírnou pláň a po levé straně byla „osazená“ snowparkovými překážkami, které mohli zvládnout i mírně pokročilí.

Z Kurzovní tratě jsme si najeli co nejvýše tak, abychom nemuseli přecházet pěšky přes cestu a přistáli rovnou na modré Dětské. Jak už název napovídá, jde o širokou a velmi mírnou sjezdovku vhodnou hlavně pro děti nebo mírně pokročilé.

Kraličák v kostce:

  • Vzdálenost z Prahy - 3 hod 3 min
  • Celodenní skipas dospělí - 440 Kč
  • Celodenní skipas děti (do 13 let) - 330 Kč
  • Celodenní skipas senioři (65 – 70 let) - 330 Kč
  • Děti do 6ti let a senioři nad 70 let - lyžují zdarma
  • Provozní doba lanovky - 9:00 – 16:00
  • www.mujkralicak.cz
  • Parkování bezplatné parkoviště v Hynčicích i Stříbrnicích

Kontrastem k této sjezdovce je černá pista Pánská, která je na rozdíl od svých širokých modrých kolegyň znatelně užší. Obsluhovaná je pomou a většinu dne je ve stínu, takže nijak neměkne. Na sjezdovce to jinak docela pěkně sviští a hrana, která trať půlí, může být pro někoho zajímavým zpestřením na jinak rovně se vinoucí trati.

Jako zlatou střední cestu jsme na Kraličáku vyhodnotili červenou sjezdovku Králíkovu nabízející přes kilometr dlouhý a akorátně červený sklon, který zvládnou i méně pokročilí, ale když to tu pustí zkušený lyžař, není také o nic ochuzen a oblouky může po hranách vykrajovat od začátku do konce.

Kontrastem k této sjezdovce je černá pista Pánská, která je na rozdíl od svých...
Menší prostor vevnitř kompenzovala prostorná terasa se stolečky, lehátky i...

Zatímco na stříbrnické straně se pro děti nabízí dětský fun park Kraličák, na straně Hynčické je to lyžařská školka kousek nad parkovištěm u dětského vleku. Velmi pozvolný plácek umožňoval dětem naučit se prvním obloučkům pěkně zlehka a nechyběly tu ani podjezdové branky.

A kam s dětmi bez lyží? Těm nejmenším stačil kolotoč s gumovými čluny a odvážnější se to tu nebály rozparádit na člunech v umělé dráze dolů. Snowtubingová dráha je dlouhá 170 m a 5 jízd tu vyjde na 130 Kč. Obě atrakce najdete pod jídelním stanem na hynčické straně.

Na oběd jsme se vydali do penzionu Kraličák, který zaujme netypickým vzhledem stavby a disponuje vlastní restaurací. Menší prostor vevnitř kompenzovala prostorná terasa se stolečky, lehátky i sedacími pytli. V nabídce jsou polévky, hotovky i minutky a nás tu kromě výpečků se špenátem zlákalo i bombradino, které s pořádnou porcí šlehačky působilo poctivě. A také poctivé bylo!

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Advantage Consulting, s.r.o.
HR SPECIALIST (40-47.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 40 000 - 47 000 Kč