Středa 19. února 2020svátek má Patrik 2 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku: Australané milují kávu, ale všechny kavárny zavírají už ve čtyři hodiny, říká Čech

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 20.2.2018 14:13
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
C. Sangrail 20.2.2018 14:13

Mimochodem, na konci roku 2017 Austrálie legalizovala manželství osob stejného pohlaví, což vedlo k dobrovolnému rozpuštění suverénního státu Království gayů a lesbiček Ostrovů Korálového moře. Jelikož bylo KGLOKM prakticky od svého vzniku v r. 2004 ve válečném stavu s Austrálií, můžeme být rádi, že díky rozumné rodinné politice dnešní australské vlády mohl být třináct let trvající válečný konflikt ukončen. Budiž to inspirací i pro ostatní válečné zóny na Zemi. (Všechno je pravda, vygooglujte si to.)

C. Sangrail 13.1.2018 22:13

Věřím autorovi jeho nadšení z australského společenského klimatu, sám pozoruji něco podobného v Rakousku a Německu: radost ze života, žít a nechat žít. Česká zapšklost je v civilizovaném světě skutečně unikátní. Zato do atmosféry východního bloku zapadá skvěle. Nicméně jsem trochu skeptický k údajné "otevřenosti vůči cizímu" a "ochotě podělit se". Řadoví Australané takoví asi jsou, Austrálie jako země sotva. To by jinak nebyli všichni běženci "outsourcováni" do koncentráků v chudých ostrovních státech (Nauru, Papua-Nová Guinea), kde jsou drženi celé roky, na neurčito, bez zajištění bezpečí, škol pro děti atd., jen za to, že chtěli požádat o azyl...!

W. Libl 25.12.2017 12:09

Ti kteri v Australii ziji delsi dobu maji o zdejsich politicich trochu jiny nazor.

A. Skrivanek 12.12.2017 20:24

O Melbourne se rika ze v jednom dni budete mit vsechny rocni sezony. Nejsou neobvykle teplotni rozdily 15 stupnu behem dvou dnu. Zalezi zdali vitr foukne z horkeho vnitrozemi ci z jihu od Antarktidy. Jinak samozdrejme politika tu neni tak ruzova jak je vykresleno v clanku. Korupce je tu take ale v porovnanim v cechach ten samocistici mechanismus funguje lepe.

V. Getz 12.12.2017 10:39

No kdo je trochu zvyklý na český chléb má v cizině problém,ale je možné,že u protinožců ne.

J. Nový 12.12.2017 7:06

"Miloš Zeman by se v Austrálii nejspíš prezidentem nestal."

.

To asi proto, že odmítá imigraci, kdežto australané berou každého, že? :-)))

K. Stržanovský 12.12.2017 8:51

On by se prezidentem nestal z jiných důvodů než kvůli migraci. Australani ji mají vyřešenou, jak mají, ale přesto se tam dostávají desetitisíce lidí (viz tento pán), ale nikdo tam není z cizinců vystrašený, takže migrace není pro Australana téma.

J. Nový 12.12.2017 10:16

A není to i kvůli tomu, že Austrálii nikdo nechce a nemůže nařizovat, kolik migrantů bude muset přijmout a oni si o tom budou rozhodovat sami?

Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) viní Austrálii z toho, že zatím neposkytla azyl dvěma tisícům uprchlíků a migrantů, kteří jsou v internačních zařízeních na ostrovech Nauru a Papua-Nová Guinea, ačkoliv to slíbila. Canberra naopak trvá na tom, že se k poskytnutí azylu nezavázala.

Austrálie uplatňuje přísnou azylovou politiku a běžence, kteří doplují k australským břehům, zadržuje a posílá do táborů v ostrovních státech Nauru a Papua-Nová Guinea. Tito lidé pak nikdy nemohou v Austrálii získat azyl.

J. Nový 12.12.2017 10:18

Je vidět, že australští politici se v první straně starají o občany své země, o občany, kteří je platí ze svých daní.

Na rozdíl od Evropy, kde mají europolitici i politici západních států na zřeteli především zájmy afričanů a asiatů.

A to všechno pak souvisí s náladou obyvatel konkrétních zemí.

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Jak se falšuje maso. Šunku bez „éček“ by nikdo nekoupil, říká odborník

Maso se nejčastěji prodává ve vakuově balených plastových obalech na miskách z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Podvody s potravinami jsou staré jako lidstvo samo. Jen se postupně změnily metody. „Za záměnu hovězího masa za koňské...

Premium

Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

Karlův most v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...