3. srpna 2009 12:22 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Autovlak Jadran opět jezdí až do Splitu, výluka kvůli nehodě skončila

Železniční trať (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Železniční trať (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

PRAHA Autovlak Jadran z Prahy na chorvatské pobřeží jezdí ode dneška znovu až do Splitu. Vlak od 24. července kvůli výluce mimořádně končil už v Záhřebu a zbylých 300 kilometrů museli motoristé dojet po vlastní ose.

"Podle sdělení Chorvatských železnic byl dnes obnoven provoz na železniční trati spojující Záhřeb s jaderským letoviskem Split," uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Do Splitu tak dojede i spoj, který vyjíždí z Prahy dnes dopoledne.

Na trati nedaleko Splitu 24. července vykolejil vlak. Při neštěstí zahynulo šest lidí a 55 dalších bylo zraněno. Od té doby zde trať byla zavřená a místo vlaků cestující přepravovaly autobusy.

Automobily bylo nutné z vlaku vyložit už v Záhřebu. Postižení cestující měli nárok na vrácení části jízdného.

Autovlak z Prahy do Splitu dráhy provozovaly od roku 2003 jako zvláštní spoj s týdenní frekvencí. V roce 2006 tento spoj zrušily a v nové podobě jej znovu zavedly v roce 2007, tentokrát jako pravidelný rychlík, který jezdí denně. Loni vlak přepravil 956 automobilů a motocyklů, předloni o sto méně.

Vlak jezdí pouze od konce června do začátku září, cesta mu trvá dvacet a půl hodiny. Za převoz auta jedním směrem zaplatí dovolenkáři letos 1537 Kč, nejlevnější tarif pro dospělou osobu je 3436 korun.

ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

PRÁZDNÁ NÁRUČ: Kde vzít sílu a nezbláznit se?
PRÁZDNÁ NÁRUČ: Kde vzít sílu a nezbláznit se?

S někým se život nemazlí a naděluje mu ránu za ranou. Mezi ty „vyvolené“ se řadím i já. Nepíši to kvůli lítosti, ale spíš se potřebuji vypsat, dostat to ze sebe.