Pondělí 6. dubna 2020svátek má Vendula 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Bavorsko: skvělé místo pro horskou cyklistiku

Horská cyklistika - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Horská cyklistika - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PLZEŇ/ZWIESEL Rakušané, Nizozemci a Češi jezdí stále častěji do 'mountainbikeového regionu' v bavorském příhraničí. Oblast ArberLand v Bavorském lese jim nabízí 1300 kilometrů značených a udržovaných tras mimo silnice. Lákadlem je také nejstarší a největší německý bikepark.

Počet Čechů, zejména ze západních a jižních Čech, roste nejvíce. Při svém pobytu si mohou vybrat z nabídky 30.000 lůžek v téměř 2000 podnicích všech kategorií, řekla Susanne Wagnerová, referentka turismu v oblasti.

"V oblasti evidujeme 2,6 milionu přenocování ročně, počet mountainbikerů odhadujeme tak na pět procent z celku," uvedla. Novinkou posledních měsíců přitom je, že Češi stále častěji volí možnost přespání na bavorské straně.

"Ještě před rokem dvěma to bylo tak, že přenocovali v Čechách u hranic a do Německa přijeli pouze na den, nyní se tu ubytují na víkend," uvedla Simona Finková z informačního centra v Regenu.

Okruh lze jet i na elektrokole

ArberLand, jenž je pestrostí nabídky největším bikeovým centrem v Německu, nabízí náročné i lehké trasy vedoucí jen terénem. Je destinací pro profesionální horské cyklisty, ale i pro "požitkáře" a začátečníky.

Všechny značené trasy s téměř 800 cedulkami jsou pojištěné, lidé mají k dispozici špičkové mapové materiály, GPS souřadnicemi je pokryta veškerá insfrastruktura cyklostezek. "Zvláštní lahůdkou pro bikery je okruh složený ze čtyř tras. Méně zdatní si mohou vypůjčit elektrokola," uvedla Wagnerová.

Tématem E-bike se v oblasti zabývají už čtyři roky, kola s elektromotorem půjčují hotely, turistická centra, některé obchody.

Nejkrásnější výlety po České republice

Velké mechové jezírko

Cestujte po Česku. Lidovky.cz pro vás připravily speciální nabídku tipů na výlety. Najdete tu nejkrásnější výlety po Čechách, Moravě a Slezsku. Tipy průběžně aktualizujeme.

Více informací najdete ZDE

Bikepark najdete i na Špičáku

Mnohé podniky na německé straně už také získaly certifikát neboli potvrzení o tom, že se specializují na cyklisty. Logo, jenž je podobné jako české certifikáty Cyklisté vítáni, zaručuje rezervace krátkodobých pobytů, parkovací místa pro kola, zabezpečení proti krádeži, sušárny na oblečení a obuv, nářadí na opravu kol, nabídku zdravé stravy, zapůjčení map, bezplatné infomateriály a další. Ubytování v certifikovaném pensionu včetně snídaně startuje na částce 20 euro (téměř 500 Kč).

České cyklisty se snaží region oslovit kromě webových stránek hotelů, penzionů, informačních a turistických center také pomocí propagačních filmů v českém jazyce, které oblast přibližují.

Horští mohou po několika dnech přejet z Německa do zhruba 25 kilometrů vzdáleného českého střediska Špičák, kde funguje Bikepark se šesti sjezdovými trasami. Jde o více než šest kilometrů tratí pro začátečníky i zkušené jezdce a závodníky, kde se jezdí od června do poloviny září.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!