Středa 3. března 2021svátek má Kamil 0 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Bavorský les chystá turistickou stezku v korunách stromů

Taková stezka v korunách stromů bude i v Bavorském lese. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Taková stezka v korunách stromů bude i v Bavorském lese. | foto: Reprofoto

Německý Národní park Bavorský les připravuje jedno z největších lákadel pro turisty - stezku v korunách stromů. Její součástí bude obří kopulovitá čtyřicetimetrová konstrukce ze dřeva za více než 65 milionů korun, která vyroste do konce srpna jako součást turistického centra ve městě Neuschönau, srdci Bavorského lesa.

Půldruhého kilometru dlouhá točitá stezka umožní návštěvníkům pozorovat okolní divočinu z různých výškových úrovní. Řekl to ředitel Národního parku Bavorský les Karl Sinner. "Stavbu jsme začali v květnu a otevřena bude na konci srpna letošního roku," upřesnil. Podle jeho slov bude dárkem ke 40. výročí založení národního parku v příštím roce. Letos jde o největší investici parku. "Z nejvyšší terasy stavby bude neomezený pohled na národní park," řekl Sinner.

Takzvaný Baumwipfelpfad bude podle Sinnera něco jako Eiffelova věz pro Paříž a zařadí se mezi "top" trojku největších turistických atrakcí Bavorského lesa. K nim ještě patří oblast Luzného na německé straně, která se tento měsíc otevřela díky novému přechodovému místu i českým turistům a podle Sinnera je tam nejvíce divočiny a pralesa. Dále je to takzvaný Dům u divočiny v Ludwigsthalu za českou Železnou Rudou, kde z lesních stanovišť turisté pozorují vlky, rysy, divoké koně a další zvířata.

Přiláká stezka návštěvníky?
Také díky těmto atrakcím Sinner předpokládá, že se bude zvyšovat návštěvnost v bavorském parku, která se v posledních letech stabilizovala na 760.000 lidech, z nichž někteří ale navštíví park i vícekrát ročně.

"Čeští turisté stále tvoří jen necelých deset procent," uvedl. Vysvětluje to jazykovou bariérou a také nedostatkem většího počtu pěších přechodů česko-německé hranice. Lidé tak museli cenná místa složitě objíždět a hledat. "Díky nedávno otevřeným třem pěším přechodům se bude návštěvnost zvedat," doufá.

Národní park Bavorský les byl vyhlášen v roce 1970 jako první národní park v Německu. V roce 1997 se rozšířil o "řezenskou část", tedy dalších 11.000 hektarů, a od té doby je s více než 24.000 hektary největším německým lesním národním parkem. Zahrnuje 11 obcí dvou okresů, je v něm 300 kilometrů značených turistických cest, 200 kilometrů cyklostezek a 80 kilometrů lyžařských stop, které zpřístupňují původní divokou přírodu.

Navazující Národní park Šumava na české straně má rozlohu 69.000 hektarů.Oba parky se nazývají Zelené srdce Evropy.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...