18. února 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Atmosféra, na kterou se nezapomíná. Benátky ve víru karnevalu

Nádherné masky na každém kroku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nádherné masky na každém kroku | foto: Jiřina Hereinová

Představa romantické plavby v gondole nebo posezení u kapučína v předzahrádce v Benátkách je spjatá spíše s hřejivými paprsky léta. Ale spojit vše s tradičním benátským karnevalem lze jen jednou v roce a to 40 dní před Velikonocemi, tedy v únoru.

Úžasná atmosféra, spousta nádherných kostýmů, masek, hudba, doprovodné akce a bujaré veselí nás doprovázely doslova na každém kroku. Ani sluníčko nebylo skoupé a posílalo nám hřejivé paprsky, aby nás v chladném únorovém dni trochu zahřály.


Pohlednice z cest na větší mapě

Máte-li chuť na chvilku skrýt svou identitu a užít si karnevalového veselí, můžete si zakoupit masku, jejíž cena se odvíjí od materiálu, zdobení, barevnosti, typu obchodu.  Pokud máte dost peněz, můžete si zapůjčit i celý dobový kostým.  Nebo naopak lze jen využít pouličních malířů a nechat si masku za 10 EU namalovat přímo na obličej.

Nádherné masky na každém kroku
Nádherné masky na každém kroku


Pokud je vám zima, lze se zahřát horkou čokoládou, jejíž aroma láká už zdaleka ke stánku s dalšími dobrotami. Některé zmrzlinomily nezastavila ani zima a dávali si obrovské porce dokonalé italské zmrzliny. Pokud vás neodradí poměrně vysoké ceny, chladné počasí a mraky lidí všude, kam oko dohlédne, můžu návštěvu karnevalu jen doporučit. 

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je nová rubrika serveru Lidovky.cz. Budeme vám v ní přinášet zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Jiřina Hereinová

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz