Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona 2 °C oblačno Předplatné LN
18. června 2016 6:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Bezpečná dovolená: Rakousko nejvíce turistů navštíví v červenci

Vídeň. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vídeň. | foto: Česká pozice

Chystáte se na letní dovolenou do ciziny. Server Lidovky.cz připravil ve spolupráci s Ministerstvem zahraničí ČR seriál, který mapuje co důležitého byste měli vědět před cestou do nejoblíbenějších zahraničních destinací.

Letní kurz angličtiny
Seriál LN od 24. 6. Více >

V roce 2015 registroval rakouský statistický úřad celkem 2 377 175 českých turistů, kteří přenocovali na území Rakouska. Lze předpokládat, že celkový počet českých turistů v Rakousku byl mnohem vyšší. Průměrná délka pobytu činila tři dny. Rakousko je rovněž významnou tranzitní zemí pro cesty českých občanů do Chorvatska, Itálie a zpět.

Během letní turistické sezony 2015 v Rakousku přenocovalo zhruba 856 000 českých turistů, což představuje nárůst o 3,4 % ve srovnání s rokem 2014. Lze předpokládat, že v roce 2016 se počet českých turistů mírně zvýší. Nejvytíženějším měsícem turistické sezony je červenec.

Bezpečná dovolená

Bezpečná dovolená

V případě nutnosti lékařského ošetření je nezbytné se prokázat Evropským průkazem zdravotního pojištění. Nárok na bezplatné ošetření platí u zdravotnických zařízení, která spadají do systému veřejného zdravotnictví.

Horská služba a letecký transport z horských středisek nejsou kryty veřejným zdravotním pojištěním. Před případným uzavřením komerčního cestovního pojištění je potřeba ověřit, zda kryje rizika spojená s vysokohorskou turistikou a další rizikové aktivity. V Rakousku se i v rámci veřejného zdravotnického zařízení hradí spoluúčast (léky, hospitalizace).

Alpské panorama
Rakouské Alpy (ilustrační foto)

MZV upozorňuje na nutnost dodržování rakouských právních předpisů. I drobné prohřešky mohou skončit soudním řízením. Velmi přísně je kontrolováno dodržování dopravních předpisů a technický stav vozidla.

, Lidovky.cz
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

Advantage Consulting, s.r.o.
TESTER V AUTOMOTIVE

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč