13. dubna 2015 6:40 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Biskupství litoměřické otevře malý pivovar. Nabídne nefiltrovaná piva

Diecézní dům kardinála Trochty | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Diecézní dům kardinála Trochty | foto: ČTK

LITOMĚŘICE Biskupství litoměřické otevře koncem léta malý pivovar. Vznikne v Diecézním domě kardinála Trochty v Litoměřicích a bude nabízet nefiltrovaná piva plzeňského typu.

V diecézním domě, kde je středisko pastoračních aktivit, je už hostel s kapacitou 160 míst. „V současné době se upravuje interiér restaurace a dělníci provádí drobné stavební úpravy. Kapacita restaurace včetně pivnice bude přibližně sto míst,“ uvedla mluvčí biskupství Jana Michálková.

V domě postaveném v roce 1858 sídlil původně Institut pro hluchoněmé. Po druhé světové válce byl v budově kněžský seminář, po roce 1990 teologický konvikt, který se v roce 2002 přestěhoval do Olomouce.

Ubytování v objektu dnes mohou využít kněží a věřící a volné pokoje může obývat i široká veřejnost na víkendové nebo prázdninové pobyty. Součástí domu jsou učebny, tělocvična, hřiště, parkoviště, velká zahrada a tři kaple.

Vybudování malého pivovaru platí církev z finanční náhrady za majetek, který z různých důvodů nebude vrácen podle zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. „Je to z peněz určených pro investiční zhodnocení,“ uvedla Michálková. Výši investice nesdělila. Hlavním cílem projektu je podle ní rozšířit nabídku služeb návštěvníkům Litoměřic.

Obliba malých pivovarů dlouhodobě roste. Dnes je už v téměř každém okresním městě v Ústeckém kraji. Vařit pivo se po čtyřiceti letech bude také v Teplicích, kde vzniká pivovar v někdejším varieté.

Lidovky.cz, ČTK

SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price
SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price

Milé maminky, letos jsme si pro vás opět připravili velkou fotosoutěž se značkou Fisher-Price! Vyfoťte své děťátko s jeho oblíbenou hračkou, nahrajte ji do soutěže a získejte hodnotné ceny.