Středa 20. ledna 2021svátek má Ilona 5 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Biskupství litoměřické otevře malý pivovar. Nabídne nefiltrovaná piva

Diecézní dům kardinála Trochty | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Diecézní dům kardinála Trochty | foto: ČTK

LITOMĚŘICE Biskupství litoměřické otevře koncem léta malý pivovar. Vznikne v Diecézním domě kardinála Trochty v Litoměřicích a bude nabízet nefiltrovaná piva plzeňského typu.

V diecézním domě, kde je středisko pastoračních aktivit, je už hostel s kapacitou 160 míst. „V současné době se upravuje interiér restaurace a dělníci provádí drobné stavební úpravy. Kapacita restaurace včetně pivnice bude přibližně sto míst,“ uvedla mluvčí biskupství Jana Michálková.

V domě postaveném v roce 1858 sídlil původně Institut pro hluchoněmé. Po druhé světové válce byl v budově kněžský seminář, po roce 1990 teologický konvikt, který se v roce 2002 přestěhoval do Olomouce.

Ubytování v objektu dnes mohou využít kněží a věřící a volné pokoje může obývat i široká veřejnost na víkendové nebo prázdninové pobyty. Součástí domu jsou učebny, tělocvična, hřiště, parkoviště, velká zahrada a tři kaple.

Vybudování malého pivovaru platí církev z finanční náhrady za majetek, který z různých důvodů nebude vrácen podle zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. „Je to z peněz určených pro investiční zhodnocení,“ uvedla Michálková. Výši investice nesdělila. Hlavním cílem projektu je podle ní rozšířit nabídku služeb návštěvníkům Litoměřic.

Obliba malých pivovarů dlouhodobě roste. Dnes je už v téměř každém okresním městě v Ústeckém kraji. Vařit pivo se po čtyřiceti letech bude také v Teplicích, kde vzniká pivovar v někdejším varieté.

,

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

Jan Šimák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Dům pana Hrbáčka navždy potemní. Letos jeho potomci rozsvítili naposledy

Dům Antonína Hrbáčka v Lípě se v roce 2020 rozzářil před Vánocemi naposledy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmnáct let postupně vylepšoval a rozšiřoval osvětlení svého domu v Lípě u Zlína Antonín Hrbáček. Jeho vánoční výzdoba...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

3kk k pronájmu
3kk k pronájmu

Ambrožova, Praha 3 - Žižkov, okres Praha
15 900 Kč/měsíc