Pátek 27. listopadu 2020svátek má Xenie 2 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Brit navštívil všechny země světa. Je mu jen 24 let

Boeing 737 (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boeing 737 (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

LONDÝN Čtyřiadvacetiletý Brit James Asquith tvrdí, že je nejmladším člověkem, který navštívil všech 196 mezinárodně uznaných zemí světa. Mladý mužzačal cestovat jako student v roce 2008 a od té doby do pasu nasbíral razítka všech zemí.

Asquith nijak nespěchal, i když jeho cílem bylo navštívit všechny země, než mu bude 25 let. "První nezávislou zemí, kterou jsem navštívil, byl Vietnam a strávil jsem tam tři měsíce," řekl Asquith.

ČTĚTE TAKÉ

"Rovněž jsem strávil zhruba pět měsíců ve Spojených státech a Kanadě, kde jsem se dostal do 27 států od Havaje po Aljašku," citoval cestovatele deník Daily Telegraph.

Celkem ho cestování přišlo na 3,8 milionu

Asquith odhaduje, že celkové náklady na cesty tvořily 125 000 liber (téměř 3,8 milionu korun), které si částečně vydělal po barech a hotelích.

"Miluji ten adrenalin, který s tím byl spojen, ale zdá se, že jsem si k návštěvě mnoha zemí vybral nejhorší období," poznamenal cestovatelský nadšenec.

"Do Libye jsem jel tři týdny po pádu Kaddáfího, do Afghánistánu dva týdny po teroristických atentátech v Mazáre Šarífu, ale obecně jsem si vždy našel někoho místního a pokoušel se každou zemi poznat blíže," zdůraznil Asquith.

Nejdéle strávil v Africe

Nejdéle prý strávil v Africe, kde zůstal půl roku. "Byla tam spousta malých zemí a komplikovaných přechodů hranic, tak jsem vložil důvěru do lidí, kteří mě převezli i přes tři země najednou," přiznal dobrodruh.

Po návratu do anglického Stevenage jeho cestovatelské choutky zdaleka nejsou ukojeny. "Ještě jsem neskončil. Vzrušuje mě Tahiti, Velikonoční ostrov a Antarktida, kam všude se doufám podívám v příštím roce," uzavřel Asquith.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...