8. března 2010 15:33 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Britové zvolili Masné krámy v Yorku nejmalebnější ulicí v zemi

Masné krámy v Yorku se staly nejmalebnější uličkou ve Velké Británii. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Masné krámy v Yorku se staly nejmalebnější uličkou ve Velké Británii. | foto: www.insiteyork.co.uk

LONDÝN Úzká středověká ulička The Shambles (Masné krámy) lemovaná 600 let starými domy v severoanglickém Yorku, který byl před Londýnem hlavním městem země, byla v průzkumu Google Street View vyhlášena nejmalebnější ulicí Velké Británie.

Informuje o tom agentura Reuters.

Druhé a třetí místo obsadily ulice The Royal Crescent ve městě Bath a Grey Street v Newcastlu.

Stockbridge High Street v Hampshire byla vybrána za nejlepší ulici s potravinářskými produkty a Milson Street ve městě Bath zase za nejlepší místo k nákupu módního zboží.

Ve specializované anketě hlasovalo přes 11 000 Britů; v každé kategorii vybírali ze seznamu pěti ulic, které navrhli experti na cestovní ruch.

Ian Addyman, který v britských "Masných krámech" vlastní fotografický obchod, je přesvědčen o tom, že ulice je plná historického šarmu, která má vždy co nabídnout. Spolu s ostatními obchodníky v ulici cítí velkou poctu a hrdost, že může pracovat na tak nádherném místě.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz