12. března 2015 14:16 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Nejnebezpečnější stezka na světě se znovu otevírá

Caminito del Rey | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Caminito del Rey | foto: Wikipedia

Nebezpečná stezka, po které se mohou vydat jen ti nejodvážnější. Tak je známá španělská Caminito del Rey, které se také přezdívá Chodník smrti. Vine se totiž nad roklí El Chorro ve výšce sto metrů. Doteď byla cesta oficiálně zavřená kvůli havarijnímu stavu, teď se znovu otevírá dobrodruhům z celého světa.

Caminito del Rey leží na okraji přírodní rezervace Los Gaitanes Gorge na jihu Španělska a připomíná spíše lokace z filmů o Indiana Jonesovi. V roce 2001 byla také z bezpečnostních důvodů pro turisty uzavřena, a to na celých 14 let. K uzavření došlo po smrtelné nehodě pěti návštěvníků, kteří spadli do propasti pod stezkou. 

Stezka je více jak tři kilometry dlouhá, nachází se ve výšce přes sto metrů nad zemí a není více jak metr široká. Andaluská vláda a město Malaga do obnovy stezky investovaly 2,5 milionů eur, a cesta je tak nyní vybavena speciálními bezpečnostními opatřeními. 

Nicméně i přes tato vylepšení máte stále zaručeno, že se při průchodu zapotíte. Práce na obnově stezky započaly před více než rokem. Cílem však bylo zachovat původní ráz stezky. Nové konstrukce tak nahradily pouze části stezky, které již byly shnilé nebo ztrouchnivělé. Najdeme tu tak i části, kde jdete po prosklených plochách a můžete tak vidět na řeku tekoucí 100 metrů pod vašimi nohami. 

apeAlena Pecháčková

Advantage Consulting, s.r.o.
MISTR VÝROBY - KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 40 000 - 45 000 Kč