6. července 2015 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Čekáte na zpožděné letadlo? Některé aerolinky nabízí čekajícím prohlídku města

V Dubaji nabízí společnost Emirates i třídenní zlevněnou prohlídku města. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Dubaji nabízí společnost Emirates i třídenní zlevněnou prohlídku města. | foto: ČTK

PRAHA Možnost prohlédnout si s průvodcem Istanbul, Soul nebo Lisabon místo několikahodinového čekání na letišti na nejbližší spoj jsou služby, které Češi při cestování příliš nevyužívají. Řada z nich o tom ani neví.

Nabídka výletů, lacinějšího ubytování nebo ubytování zcela zdarma na některých světových letištích přitom není žádnou novinkou, pokud jsou mezi lety vícehodinové časové rozestupy. Řekl to Josef Trejbal, ředitel jednoho z největších tuzemských prodejců letenek Letuška.cz.

„Původní smysl této služby byl ale jiný, a to především zajištění bezplatného ubytování, pokud letecké společnosti nenavazuje spojení,“ uvedl Martin Doupovec z cestovní kanceláře Thomas Cook. Relativně často tak společnost zajišťuje klientům aerolinek ubytování například v Soulu při cestách na návazné spoje do Austrálie a Oceánie. Podobné je to u portugalských TAP, které ubytování nabízí při přestupních letech do jižní Ameriky, které v řadě případů příliš nenavazují.

Pokud ale má cestující zájem v místě přestupu zastavit a udělat si prohlídku, je to možné. Například v Dubaji je podle Doupovce možné zůstat i na třídenní přestávku na prohlídku města, kdy letecká společnost Emirates cestujícím nabízí zlevněné ubytování a program. Poté, co si cestující zaplatí letenky, může si uvedené slevy, ale například i zvýhodněný pronájem auta objednat formou balíčku dodatkových služeb.

Turecké Turkish Airlines zase nabízejí z Atatürkova letiště hned tři prohlídky Istanbulu, které mohou využít cestující, kteří by na návazný let čekali minimálně šest hodin. Obsahují oběd nebo snídani, transfer z letiště a prohlídku komentovanou anglicky mluvícím průvodcem. Její součástí jsou největší pamětihodnosti města jako například Modrá mešita, Věž v Galetě nebo palác Topkapi.

ČTK

PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?
PORADÍME: Jak vybrat zimní boty pro děti?

Zima pomalu, ale jistě klepe na dveře, a proto je nejvyšší čas myslet na zimní obutí vašeho dítěte. Dětská nožka roste rychlostí blesku, a tak se každoročnímu nákupu sezónní obuvi nevyhnete.