Středa 3. března 2021svátek má Kamil 0 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Češi neumí uvařit dobrou kávu a postrádám vášeň k jídlu, říká Španěl

Španěl Carlos Ferrer se do Česka přestěhoval před deseti lety kvůli své přítelkyni. „Vždycky říkám, že Česká republika je jiná, když se člověk naučí češtinu. Znám hodně cizinců, kteří si stěžují, že jsou Češi chladní, ale neuvědomují si, že pod povrchem jsou velmi milí a zajímaví lidé. Na Češích se mi líbí, že jsou pokorní, nemají rádi okázalost, hlučnost, nepřehání, umějí zachovat klid, chovat se slušně a respektovat ostatní,“ říká.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pantlíková 17.9.2015 8:34

Ano, asi máte pravdu... Lidé na Moravě (zejména na jižní a východní)  jsou spontánnější než Pražáci  -  Středočeši - i ostatní. Ti jsou možná zase hloubavější. Hodnocení toho pána ze Španělska je podle mne objektivní... Nejen k nám, k ČR,  ale i ke své rodné zemi. Díky.

J. Mydloch 31.8.2015 22:00

ŠPANĚLÉ NEUMÍ VAŘIT DOBRÉ PIVO A POSTRÁDÁM VÁŠEŇ K PRÁCI...

Jak Vám pane redaktore zní tato odpověď? Blbé co? Bulvár hadr.....

J. Polanecký 27.8.2015 12:09

Jen aby tam někomu nevadil ten přízvuk... :-D

J. Pluk 25.8.2015 21:51

Řekl bych že zde vidíme krásný případ toho, jak by imigrace měla vypadat. Přijde člověk, který pochází z jiného prostředí, ale chce nás poznat a patřit mezi nás, ne změnit nás k obrazu svého původního národa. Líbí se mu náš styl života a odlišnosti vnímá převážně pozitivně. Snad bych až řekl, že ač původem Španěl, duší Čech. Přináší obohacení, ale nechce sem zavádět španělský typ chování ani nám vštěpovat jejich zvyky (třebaže nejsou zas až tak odlišné od našich).

Rozdíl oproti např. muslimům je až drastický - jejich styl chování i životní postoje jsou zcela odlišné, věci jako Cimrman nebo Švejk neznají a ani nemají chuť se o nich něco dozvědět, úctu k našim tradicím a historii nepociťují ani v nejmenším, česká láska k přírodě a vztah ke zvířatům jim nic neříkají. Nechtějí nás ani učit něco co by nás obohatilo - i kdyby jen jazyk, tak leda v tom kontextu, aby nás dovedli k uznání jejich "morální nadřazenosti" nebo ke konverzi k jejich víře a životnímu stylu.

J. Škodák 25.8.2015 17:23

Toš poslóché Ty fešáku! Soudit podle Prahy mentalitu národa je omyl!!! Přijeď na Moravu mezi nás Moravany a uvidíš,co je to vášeň k jídlu a k pití dobrého vínka! Doporučují četbu knihy od B Kurase Rozdíly mezi Čechy a Moravany!

F. Kusák 25.8.2015 10:54

Cítím, že ten člověk to české prostředí docela dobře poznal a snad ze slušnosti,  je v některých ohledech až moc diplomatický. Není divu, vždy se najde nějaký zdejší pitomec, kterému šlápne na kuří oko.

J. Píbil 25.8.2015 9:59

Upřímný, kompetentní, inteligentní a z velké míry pravdivý pohled.  Sympatický člověk.   

 Gabriel st. je hulvát.


Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

Rituální vražda v pražské hospodě U Dvou koček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...