20. prosince 2011 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Češi si smějí na dovolené v Jižní Koreji vydělat

Soul | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soul | foto: Shutterstock

Mladí Češi budou moci jezdit do Jižní Koreje na takzvanou pracovní dovolenou. Při té mohou po asijské zemi cestovat a současně si vydělávat na pokrytí výdajů na "dovolenou".

Novou česko-korejskou smlouvu, která se bude týkat lidí od 18 do 30 let, podepsali v pondělí šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg a jihokorejský velvyslanec Gabriel O. Dokument umožní pracovní dovolenou také Korejcům v České republice. Smlouvu musí ještě schválit parlament a podepsat prezident.

Ministerstvo zahraničí sdělilo, že by mohla začít platit v příštím roce. "Sjednání této dohody by mělo umožnit mladým lidem ve věku od 18 do 30 let uskutečnit poznávací pobyt v délce až jeden rok na území státu druhé smluvní strany a v jeho průběhu pracovat, a tak získat finanční prostředky ke krytí části nákladů spojených s pobytem. Primárním cílem dohody je cestování a poznávání druhé země, přičemž případné zaměstnání je pouze vedlejším účelem pobytu," uvedlo ministerstvo zahraničí.

Soul

Soul

Podotklo, že Korea je turisticky přitažlivou zemí a ze strany mladých Čechů lze očekávat zájem o využívání možnosti, kterou dohoda nabídne. Podobné dohody o pracovní dovolené má Česko sjednány s Novým Zélandem a Kanadou.

Pobyt s dovolenou a prací v těchto zemích mohou využívat Češi až do 35 let. Od spuštění programu v Kanadě na podzim roku 2007 ho při cestě do této zaoceánské země využilo nejméně 1325 Čechů. Zajímá je také novozélandská možnost: roční kvóta pro podávání žádostí je 1200 lidí, zájemců je přitom více.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SPRÁVCE SYSTÉMU SAP

Advantage Consulting, s.r.o.
Zlínský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz