19. března 2012 9:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Český Krumlov získal 'turistického Oscara'

Český Krumlov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český Krumlov | foto: Shutterstock

Český Krumlov získal prestižní ocenění - Zlaté jablko FIJET, což je jakýsi Oscar pro turistickou destinaci. Z českých měst má cenu pouze Brno, a to z roku 2004.

Představitelé města ho převzali od zástupců Světové federace novinářů a publicistů cestovního ruchu (FIJET) v Jezuitském sále českokrumlovského hotelu Růže. Ocenění představuje uznání za vynikající úsilí při podpoře a zvyšování úrovně cestovního ruchu. FIJET ho uděluje každý rok, má ho už 43 příjemců z celého světa.

"O vítězství rozhodlo především mimořádné množství památek. Svou roli sehrála také skutečnost, že Český Krumlov nežije jen velebením své minulosti, ale může se pochlubit i mimořádně bohatým, pestrým a vysoce hodnotným kulturním a společenským životem v současnosti," řekl člen řídicího výboru FIJET za ČR Miroslav Navara. Ocenil, že město přilákalo takové osobnosti světové kultury, jako byl loni například Plácido Domingo.

Udělení Zlatého jablka Českému Krumlovu podpořila i skutečnost, že město letos slaví 20. výročí svého zapsání do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Na seznamu cen FIJET se Krumlov ocitá nyní hned po egyptském Luxoru oceněném v roce 2010.

"Mám obrovskou radost, že novináři píšící o cestovním ruchu vnímají Český Krumlov pozitivně a věnují našemu městu přízeň. Práce s médii je stěžejním prvkem marketingových aktivit týmu destinačního managementu, takže novinářům z celého světa se u nás po celý rok dostává kvalitního servisu a informací," řekla místostarostka Jitka Zikmundová.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS


Zlaté jablko není spjaté s finanční odměnou, ale město se díky němu ocitne v centru pozornosti novinářů ze čtyř kontinentů. Návštěvou Českého Krumlova a předáním ceny totiž nyní vrcholí reportážní cesta FIJET, která jejím asi 30 účastníkům ukládá povinnost publikovat články o ČR, jižních Čechách a především o Českém Krumlově. V tomto městě se dnes podívali i do Musea Fotoateliér Seidel, projdou si historické centrum s průvodcem a půjdou do zámku.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz