24. dubna 2017 6:46 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Cestování s Ladou přes Balkán až do Maroka

Trajekt po jezeře Komani - Albánie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trajekt po jezeře Komani - Albánie | foto: Petra Burešová a Jarda Jun

Mladý pár z Vysočiny miluje cestování. Petra Burešová a Jarda Jun procestovali škodovkami Turecko, Bulharsko, Benelux, Chorvatsko, ale i Rumunsko. Před třemi lety si pořídili Ladu, se kterou procestovali Balkán a vydali se i do Maroka.

Kapadokie - Turecko
Na duně - Erg Chebbi - Maroko

Jarda „sbírá“ škodovky. Tím to také začalo, žlutým Rapidem (Žluťákem) z r.oku 1988 jsme procestovali Turecko, Bulharsko, Benelux a několikrát Chorvatsko a Rumunsko. Pak má ještě MTX Kabriolet (Favorit bez střechy) kterým jsme byli na Gibraltaru, taky Chorvatsko, Černou Horu, Rumunsko, Bulharsko. Teď jsme pokročili, protože přítele štvalo, že se s jeho dosavadními auty nikam do terénu nedostane, pořídil před třemi Ladu Nivu 4x4 v dezolátním stavu.

Tradičně jsme s Nivkou začínali na Balkáně, takže trasa Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Řecko, Albánie, Černá Hora a přez Chorvatsko domů. Dále Ukrajina, Bosna a loni jsme to tedy protáhli i do Maroka. Cestou tam nás ve Francii dost nazlobila zadní náprava! Na dálnici se nám kvůli značnému přetízění auta ulomila poloosa a odpadlo kolo. Na jednom vrakovišti jsme si domluvili, že si z jedné Nivy nápravu sundáme a poté namontujeme na tu svou.

Hledáme nomády nového věku!

Máte podobné zážitky, cestujete podobně zajímavým vozem a máte pěkné fotky?

Napište nám na internet@lidovky.cz. Do předmětu napište Nomádi.

V Maroku jsme mimo jiné u jednoho jezera zapadli v bahně a musel nás tahat místní traktorista. Ale nebyli to samozřejmě jen samé nepříjemnosti. Přejeli jsme pohoří Atlas, kde byl cedrový les plný makaků, zajezdili jsme si v písečných dunách a část i po trase Dakaru, pili jsme u beduínů berberskou whisky (silný a hodně oslazený mátový čaj), pojedli jejich čestvě upečený chléb, viděli spoustu oáz, velbloudů a mnoho dalšího. Letos se přítel chystá na Hedvábnou stezku a Sibiř. Sledovat nás můžete na našich facebookových stránkách.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!