10. dubna 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Cestovatelské odpoledne chystá sérii přednášek o Skandinávii

Městečko Reine | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Městečko Reine | foto: Alena Pecháčková, Lidovky.cz

Nádherná a divoká příroda, skalnatá pobřeží, ptačí kolonie a národní parky. Všude tam vás zavedou cestovatelské přednášky, které připravuje Skandinávský dům ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze a CK Periscope na druhou dubnovou sobotu.

Cestovatelé a milovníci severské přírody si přijdou na své 13. dubna, kdy se v malém sále Městské knihovně v Praze uskuteční druhý ročník Cestovatelského odpoledne. Návštěvníky čeká spousta překrásných fotografií a vyprávění o severských ostrovech a národních parcích.

Cestovatelské odpoledne

Série přednášek nazvaná Cestovatelské odpoledne se uskuteční v malém sále Městské knihovny v Praze v sobotu 13. dubna 2013 od 14 do 19 hodin. Vstupné na 1 blok: 60 korun / 40 korun (zvýhodněné vstupné platí pro členy Skandinávského domu a čtenáře Městské knihovny v Praze).

Maraton cestovatelských přednášek bude rozdělen do dvou tematických bloků. První blok Severské ostrovy a ostrůvky návštěvníky zavede na Faerské ostrovy se skalnatým pobřežím, rozsáhlými ptačími koloniemi a tisíci pasoucích se ovcí, na ostrov sopek, ledovců a ság, Island a na Ålandy, finské souostroví s kouzelnou přírodou a pohnutou historií.

Druhý blok nazvaný Severské národní parky představí chráněná území evropského Severu. Zavítáme například do norských národních parků Jotunheimen a Rondane, do laponských národních parků Abisko a Pallas-Yllästunturi, do lotyšských národních parků Ķemeri a Gauja a do švédské přírodní rezervace Rogen.

Severská příroda patří k nejpozoruhodnějším divům světa. Pásmo přednášek doprovázené bohatým fotografickým materiálem představí vybraná severská chráněná území. 

Skandinávský dům

Skandinávský dům působí jako kulturně vzdělávací centrum, jehož hlavním cílem je prezentace kultury zemí evropského Severu (Dánsko, Estonsko, Finsko, Island, Litva, Lotyšsko, Norsko, Švédsko) v České republice. Za tímto účelem pořádá rozmanité kulturní akce (přednášky, literární besedy, filmová promítání, výstavy, hudební akce), provozuje informační webové stránky a knihovnu severské literatury.

 


apeAlena Pecháčková

Najdete na Lidovky.cz