Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka -1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Cestovatelské odpoledne chystá sérii přednášek o Skandinávii

Městečko Reine | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Městečko Reine | foto: Alena Pecháčková, Lidovky.cz

Nádherná a divoká příroda, skalnatá pobřeží, ptačí kolonie a národní parky. Všude tam vás zavedou cestovatelské přednášky, které připravuje Skandinávský dům ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze a CK Periscope na druhou dubnovou sobotu.

Cestovatelé a milovníci severské přírody si přijdou na své 13. dubna, kdy se v malém sále Městské knihovně v Praze uskuteční druhý ročník Cestovatelského odpoledne. Návštěvníky čeká spousta překrásných fotografií a vyprávění o severských ostrovech a národních parcích.

Cestovatelské odpoledne

Série přednášek nazvaná Cestovatelské odpoledne se uskuteční v malém sále Městské knihovny v Praze v sobotu 13. dubna 2013 od 14 do 19 hodin. Vstupné na 1 blok: 60 korun / 40 korun (zvýhodněné vstupné platí pro členy Skandinávského domu a čtenáře Městské knihovny v Praze).

Maraton cestovatelských přednášek bude rozdělen do dvou tematických bloků. První blok Severské ostrovy a ostrůvky návštěvníky zavede na Faerské ostrovy se skalnatým pobřežím, rozsáhlými ptačími koloniemi a tisíci pasoucích se ovcí, na ostrov sopek, ledovců a ság, Island a na Ålandy, finské souostroví s kouzelnou přírodou a pohnutou historií.

Druhý blok nazvaný Severské národní parky představí chráněná území evropského Severu. Zavítáme například do norských národních parků Jotunheimen a Rondane, do laponských národních parků Abisko a Pallas-Yllästunturi, do lotyšských národních parků Ķemeri a Gauja a do švédské přírodní rezervace Rogen.

Severská příroda patří k nejpozoruhodnějším divům světa. Pásmo přednášek doprovázené bohatým fotografickým materiálem představí vybraná severská chráněná území. 

Skandinávský dům

Skandinávský dům působí jako kulturně vzdělávací centrum, jehož hlavním cílem je prezentace kultury zemí evropského Severu (Dánsko, Estonsko, Finsko, Island, Litva, Lotyšsko, Norsko, Švédsko) v České republice. Za tímto účelem pořádá rozmanité kulturní akce (přednášky, literární besedy, filmová promítání, výstavy, hudební akce), provozuje informační webové stránky a knihovnu severské literatury.

 


Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!