19. června 2012 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Cestovní kanceláře: Protesty narušují výlety do Káhiry

Pyramidy v Gíze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pyramidy v Gíze | foto: Shutterstock

PRAHA Ministerstvo zahraničí minulý týden zveřejnilo varování před cestami do Egypta, které pobouřilo mnohé cestovní kanceláře. Považovali ho za velmi nekonkrétní a údajně s nimi nebylo ani dostatečně konzultováno.

Černínský palác poté varování upřesnil s tím, že kvůli zvýšené hrozbě teroristických útoků, ale i únosů nedoporučuje cestovat do severní části Sinajského poloostrova včetně turistického letoviska Taba.

ČTĚTE TAKÉ:

Jak včera uvedl náměstek ministra zahraničí Vladimír Galuška, toto varování stále platí. „Varování jsme obdrželi ten den od naší bezpečnostní služby, která spolupracuje se zahraničními službami,“ poznamenal k rozhodnutí z minulého týdne. Jak dodal, bylo to v době, kdy byl zabit jeden z čelních představitelů Al Kajdy, bylo před druhým kolem prezidentských voleb, čekalo se na rozsudek ústavního soudu a konaly se demonstrace proti rozsudku nad bývalým prezidentem Mubárakem.

Situace v zemi se neustále vyvíjí a podle toho může být i varování zpřesňováno. „Ministerstvo zahraničí si nemůže dovolit zatajovat údaje o určitém stupni nebezpečí, i za cenu toho, že bychom měli zmařit několika lidem dovolené. Neděláme to s žádným zlým úmyslem vůči komukoli a snažíme se jednat objektivně v rámci svých nejlepších informací,“ uzavřel náměstek Galuška. 

Petr Pešek

Autor

Petr Pešekpetr.pesek@lidovky.czČlánky

Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu
Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu

Teploty stoupají a krásné počasí nás zve do stínu stromů zahrad a parků. A to je ideální příležitost něco si ukuchtit. Inspirujte se nejlepšími recepty na grilování od našich uživatelek.