10. prosince 2008 13:57 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Cestujte s ČD. Lístek stojí 20 tisíc

První speciální vlak ČD vypraví na berlínský koncert britského zpěváka Eltona Johna | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy První speciální vlak ČD vypraví na berlínský koncert britského zpěváka Eltona Johna | foto: Lidové noviny

PRAHA České dráhy přichystaly pro své zákazníky novinku za tisíce korun. Nabídnou totiž prožitkové cestování speciálním vlakem; produkt pod názvem Bohemian Train by měl oslovit střední a vyšší vrstvu klientely. První speciální vlak ČD vypraví na berlínský koncert britského zpěváka Eltona Johna. Oznámil to mluvčí drah Petr Šťáhlavský s tím, že cena jízdenky je od 20 tisíc korun výš.

V 90 prodejních balíčcích na koncert Eltona Johna jsou podle mluvčího drah zahrnuty zpáteční jízdenka Praha–Berlín vlakem Českých drah, vstupenka na koncert, catering ve vlakové Restauraci Taittinger a drinky v Bugsy's baru. „Tímto projektem vycházíme vstříc našim zákazníkům, kteří chtějí zažít jedinečný způsob prožitkového cestování,“ uvedl generální ředitel ČD Petr Žaluda.

Bohemian Train je sestaven z vozů určených pro vlaky EuroCity a EuroNight; zařazeny jsou dva restaurační a jeden lůžkový vůz, jeden vůz druhé třídy a dva vozy první třídy. Železničním odborářům se záměr nelíbí Železniční odboráři z řad Federace strojvůdců záměr drah kritizují.
„Působí jako červený hadr na býka v době, kdy dráhy nejsou schopny zabezpečit odpovídající úroveň vlaků pro obyčejné cestující,“ řekl mluvčí federace Libor Poláček. Připomněl, že dráhy například dosud nevypsaly výběrové řízení na 100 nových vagonů, ačkoliv o tom mluví již několik měsíců. Zastaralý vozový park patří k největším problémům drah. Některé vlaky jezdí po českých kolejích již několik desítek let.

Bohemian Train je podle drah jedním z projektů, jako jsou Preventivní vlak, Vlak dobré vůle či Kinematovlak. Zatímco tyto sociálně orientované projekty financují České dráhy, je projekt Bohemian Train založen na komerční bázi.
Lidovky.cz

Rodina se chystá na návštěvu hned po porodu, co s tím?
Rodina se chystá na návštěvu hned po porodu, co s tím?

Ráda bych se zeptala žen, které už to mají za sebou. měly jste po porodu chuť přijímat návštěvy rodiny (ze strany partnera vlastně trochu cizí lidi) doma? Mám trochu představu, že budu potřebovat dost času se sžít s miminkem, trénovat kojení, možná budu ve stresu, když bude chtít mimčo tahat někdo jiný. Jak jste to řešily případně? Jak si nastavit hranice?

Najdete na Lidovky.cz