10. prosince 2008 13:57 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Cestujte s ČD. Lístek stojí 20 tisíc

První speciální vlak ČD vypraví na berlínský koncert britského zpěváka Eltona Johna | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy První speciální vlak ČD vypraví na berlínský koncert britského zpěváka Eltona Johna | foto: Lidové noviny

PRAHA České dráhy přichystaly pro své zákazníky novinku za tisíce korun. Nabídnou totiž prožitkové cestování speciálním vlakem; produkt pod názvem Bohemian Train by měl oslovit střední a vyšší vrstvu klientely. První speciální vlak ČD vypraví na berlínský koncert britského zpěváka Eltona Johna. Oznámil to mluvčí drah Petr Šťáhlavský s tím, že cena jízdenky je od 20 tisíc korun výš.

V 90 prodejních balíčcích na koncert Eltona Johna jsou podle mluvčího drah zahrnuty zpáteční jízdenka Praha–Berlín vlakem Českých drah, vstupenka na koncert, catering ve vlakové Restauraci Taittinger a drinky v Bugsy's baru. „Tímto projektem vycházíme vstříc našim zákazníkům, kteří chtějí zažít jedinečný způsob prožitkového cestování,“ uvedl generální ředitel ČD Petr Žaluda.

Bohemian Train je sestaven z vozů určených pro vlaky EuroCity a EuroNight; zařazeny jsou dva restaurační a jeden lůžkový vůz, jeden vůz druhé třídy a dva vozy první třídy. Železničním odborářům se záměr nelíbí Železniční odboráři z řad Federace strojvůdců záměr drah kritizují.
„Působí jako červený hadr na býka v době, kdy dráhy nejsou schopny zabezpečit odpovídající úroveň vlaků pro obyčejné cestující,“ řekl mluvčí federace Libor Poláček. Připomněl, že dráhy například dosud nevypsaly výběrové řízení na 100 nových vagonů, ačkoliv o tom mluví již několik měsíců. Zastaralý vozový park patří k největším problémům drah. Některé vlaky jezdí po českých kolejích již několik desítek let.

Bohemian Train je podle drah jedním z projektů, jako jsou Preventivní vlak, Vlak dobré vůle či Kinematovlak. Zatímco tyto sociálně orientované projekty financují České dráhy, je projekt Bohemian Train založen na komerční bázi.
Lidovky.cz
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!