31. března 2011 15:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Chcete cestovat a pomoci? Je tu Help Camp

Banát, Rumunsko  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Banát, Rumunsko | foto: Expediční fond

Guinea, Tanzánie, Indonésie, Indie, Rumunsko, Nepál a Gruzie. To jsou místa, kam můžete vyrazit pomáhat. Zároveň poznáte místní obyvatele a krajinu. Stačí se přihlásit na některý z Help-Campů, který spolupořádá občanské sdružení Klub Expediční fond.

Sdružení Expediční fond se rozhodlo pomáhat humanitárním, rozvojovým a vědeckým aktivitám. Pokouší se vytvářet skupiny dobrovolníků, které pak vyšle pomáhat do některých z vybraných zemí.

Důvodů, proč na Help-Camp vyrazit, je hned několik: "Pomůžete potřebným, od dětí postižených AIDS až po záchranu historických památek. A pomůžete také sobě, poznáte jiné země i sami sebe," tvrdí na stránkách organizátoři. 

Guinea

Help-Campy pořádá Expediční fond ve spolupráci s českými i zahraničními organizacemi. Konají se na různých místech světa. Letos budou probíhat v Guineji, Tanzánii, Indonésii, Indii, Rumunsku, Nepálu a Gruzii

Při výuce, Ladakh

Podrobnosti


V Guineji například potřebují dobrovolníky, kteří budou dokumentovat projekt 'Adopce na dálku', pomáhat ve zdravotním středisku nebo budou k ruce místním učitelům - naučí je využívat pomůcky a hry ve výuce. Podobnou pomoc ocení i v Tanzánii, Indii a Indonézii.

Omalo, Gruzie

V Gruzii zase shání nadšence, kteří pomohou s dostavbou věže na hradu Keselo v obci Omalo, která je centrální obcí Tušetie, horské oblasti s několik set let starými "opevněnými vesnicemi".

V českých vesnicích rumunského Banátu nejvíce ocení pomocníky na práci v hospodářství - nejčastějšími pracemi jsou tu sklizeň trávy, sušení sena, sklizeň a mlácení obilí.

Dobrovolnických akcí se může zúčastnit kdokoliv starší 18 let. Mladší osoby jen v doprovodu zákonného zástupce. Za účast na Help-Campu neplatíte žádné poplatky. Více informací najdete na www.ExpedicniFond.cz.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz