Středa 29. ledna 2020svátek má Zdislava 4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Chcete cestovat a pomoci? Je tu Help Camp

Banát, Rumunsko  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Banát, Rumunsko | foto: Expediční fond

Guinea, Tanzánie, Indonésie, Indie, Rumunsko, Nepál a Gruzie. To jsou místa, kam můžete vyrazit pomáhat. Zároveň poznáte místní obyvatele a krajinu. Stačí se přihlásit na některý z Help-Campů, který spolupořádá občanské sdružení Klub Expediční fond.

Sdružení Expediční fond se rozhodlo pomáhat humanitárním, rozvojovým a vědeckým aktivitám. Pokouší se vytvářet skupiny dobrovolníků, které pak vyšle pomáhat do některých z vybraných zemí.

Důvodů, proč na Help-Camp vyrazit, je hned několik: "Pomůžete potřebným, od dětí postižených AIDS až po záchranu historických památek. A pomůžete také sobě, poznáte jiné země i sami sebe," tvrdí na stránkách organizátoři. 

Guinea

Help-Campy pořádá Expediční fond ve spolupráci s českými i zahraničními organizacemi. Konají se na různých místech světa. Letos budou probíhat v Guineji, Tanzánii, Indonésii, Indii, Rumunsku, Nepálu a Gruzii

Při výuce, Ladakh

Podrobnosti


V Guineji například potřebují dobrovolníky, kteří budou dokumentovat projekt 'Adopce na dálku', pomáhat ve zdravotním středisku nebo budou k ruce místním učitelům - naučí je využívat pomůcky a hry ve výuce. Podobnou pomoc ocení i v Tanzánii, Indii a Indonézii.

Omalo, Gruzie

V Gruzii zase shání nadšence, kteří pomohou s dostavbou věže na hradu Keselo v obci Omalo, která je centrální obcí Tušetie, horské oblasti s několik set let starými "opevněnými vesnicemi".

V českých vesnicích rumunského Banátu nejvíce ocení pomocníky na práci v hospodářství - nejčastějšími pracemi jsou tu sklizeň trávy, sušení sena, sklizeň a mlácení obilí.

Dobrovolnických akcí se může zúčastnit kdokoliv starší 18 let. Mladší osoby jen v doprovodu zákonného zástupce. Za účast na Help-Campu neplatíte žádné poplatky. Více informací najdete na www.ExpedicniFond.cz.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...