14. června 2019 13:29 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Chcete se ‚ochladit‘? Leťte na eurovíkend do Španělska nebo Portugalska, hlásí menší horka než Česko

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Shutterstock

PRAHA Českou republiku v posledních dnech sužují tropické teploty přesahující třicetistupňovou hranici. Moc se neochlazuje ani přes noc, když na většině míst v ČR ukazuje teploměr stále přes dvacet stupňů. A předpověď hlásí i přes všudypřítomné bouřky stále tropickou sobotu a návrat veder hned začátkem následujícího týdne. Láká vás vyrazit někam za příjemnějším počasím? Server Lidovky.cz pro vás připravil tipy na evropské destinace, kde by mělo být o víkendu příjemnější počasí než v Česku.

Španělsko

Velmi příjemnou variantou víkendového výletu může být Španělsko. Například oblíbená Barcelona hlásí na víkend polojasno a teploty kolem 23 stupňů. Je tak dostatečně teplo na opalování a koupání se v Baleárském moři, stejně tak ale můžete vyrazit na obhlídku světoznámých staveb architekta Antonia Gaudího v čele s chrámem Sagrada Família nebo Parkem Güell. Zpáteční letenka se dá sehnat za cenu kolem čtyř tisíc korun.

Do katalánské metropole míří turisté mimo jiné za dílem Antoniho Gaudího, který...

Do katalánské metropole míří turisté mimo jiné za dílem Antoniho Gaudího, který navrhl například Park Güell (na snímku) či chrám Sagrada Família.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!