Středa 21. dubna 2021svátek má Alexandra 15 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Cestování

Mazlení s tygrem nebo pozorování goril. Tipy, kam vyrazit za zvířaty

Mazlení s tygrem  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mazlení s tygrem | foto: Shutterstock

Sníte o tom, že budete pozorovat gorily v jejich přirozeném prostředí nebo že budete sledovat medvědy z bezprostřední blízkosti zatímco se budou ládovat lososy? Server Lidovky.cz přináší pár tipů, kam vyrazit, aby se vám sen splnil.

Mezi varany a mantami
Varany komodské můžete pozorovat v Indonésii, nejlépe v národním parku Komodo. K obrovským ještěrům se můžete přiblížit skoro na dosah ruky. Hlazení ale dovolené není, tato zvířata jsou velice nebezpečná. Pokud už budete v Indonésii, zkuste také šnorchlování mezi mantami. Manta obrovská je největší rejnok na světě, který dorůstá až pěti metrů. Plavní mezi nimi není nijak nebezpečné, živí se planktonem.

Varan komodský
Manta obrovská


Pozorování orla mořského
Orel mořský je největší dravec, který se v Evropě žije. Orli mořští se vzácně objevují i v Česku, kde zimují u nezamrzlých vodních ploch a loví svou oblíbenou potravu - ryby. Pokud se s ním chcete setkat nad mořem, můžete zajet například do Norska. S průvodci nasednete na člun, odjedete na otevřené moře a začíná krmení. Dravce tak můžete pozorovat z bezprostřední blízkosti.

Orel mořský

Gorily v Africe
Za gorilami nížinnými se můžete vydat například v africkém národním parku Dzanga - Ndoki, který leží v Dzanga-Sangha deštném pralese v jihozápadní části Středoafrické republiky sousedící s Kamerunem. S průvodcem se můžete vydat na místa, kde žije většina světové populace tohoto ohroženého druhu. Horské gorily můžete stopovat například na území sopečného pohoří Virunga, které leží na rozhraní tří afrických států - Rwandy, Ugandy a Konga. Žije zde několik rodin horských goril, ke každé rodině primátů smí jít jen malá skupinka lidí. Jak dlouho budete gorily stopovat, ale není nikdy jisté. Trek může trvat až 8 hodin.

Gorily nižinné


S medvědy na rybách
Chcete lovit lososy společně s medvědy? Jedno z nejlepších míst na pozorování medvědů je na Aljašce. Nejznámějším místem, kde medvědy můžete sledovat, je ostrov Kodiak. Žije zde největší medvěd, který se jmenuje stejně jako celý ostrov - medvěd Kodiak. Díky tomu, že jsou medvědi zaujatí lovem lososů v řekách a tím pádem stále nažraní, návštěvníků si nevšímají.

Medvěd hnědý s lososem

Setkání s tygry
Pokud si chcete pohladit tygra nebo se s ním dokonce pomazlit, vydejte se do Thajska. V Tiger Kingdom se dostanete přímo mezi divoké šelmy a jejich mláďata. S většími si můžete pohrát, ty menší dokonce nakrmit z flašky. Nemáte-li odvahu vkročit mezi dospělé jedince, můžete je pozorovat, jak dovádí ve vodě nebo mezi sebou.

Mazlení s tygrem

Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Miroslav Tichý žil na okraji společnosti v chudobě. Teď jeho fotky stojí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Princ Philip jako vozataj čtyřspřeží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!