9. června 2009 10:02 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Chcete vystoupit na Sochu Svobody? Musíte se registrovat

Socha Svobody | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Socha Svobody | foto: AFP

Lidé, kteří by chtěli vystoupit do koruny slavné newyorské sochy Svobody, se mohou začít od soboty registrovat. Každý si může rezervovat maximálně čtyři vstupenky.

Koruna sochy Svobody, která byla od teroristických útoků z 11. září 2001 uzavřená, bude pro veřejnost znovu otevřena od 4. července letošního roku. Zájemci si mohou od soboty odkliknout žádost o rezervaci na internetových stránkách, kde najdou i další relevantní informace, oznámila agentura AP.

Rezervace budou vydávány podle hesla: Kdo dřív přijde, ten dřív mele a každý jednotlivec si může rezervovat maximálně čtyři vstupenky. Ty budou stát tři dolary na osobu (asi 60 korun) coby příplatek k běžné ceně vstupného na ostrovy Liberty a Ellis, které činí 12 dolarů na osobu (asi 240 korun).

Z bezpečnostních důvodů bude na úzké schody vedoucí do koruny sochy pouštěno jen 30 lidí za hodinu.

Socha Svobody byla pro veřejnost uzavřena před více než sedmi lety z bezpečnostních důvodů. Vede k ní totiž jen úzké schodiště a v případě neočekávané události je velmi obtížné lidi z koruny evakuovat. Muzeum a níže položená vyhlídková plošina byly znovu otevřeny v roce 2004, dál se ale návštěvníci nedostali.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz