2. září 2005 14:20 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Číňanka: Pro turisty jste ochotní udělat cokoli

Ze všeho nejvíc na Češích oceňuji jejich skvělý smysl pro humor. Líbí se mi, že se neberete příliš vážně a že si dokážete udělat legraci sami ze sebe.

Část včerejšího odpoledne jsem například strávila na turistické vyhlídkové lodi v Praze, kde nám výklad o vašem hlavním městě udělala asi pětapadesátiletá docela korpulentní průvodkyně v komických námořnických šatech.

U nás by se taková žena nejspíš bála, aby se nějak nezesměšnila. Raději by se navlékla do upnutého kostýmku a nasadila by smrtelně vážný výraz.

Pro pobavení a pohodu turistů dokážete udělat opravdu maximum. Viděla jsem tady třeba malou skupinku turistů v čele s průvodkyní na jakýchsi motorových koloběžkách, jedoucí s rozzářenými obličeji napříč Staroměstským náměstím. Taková vozítka se v Praze rozhodně vyplatí, není totiž lehké stihnout navštívit všechna ta krásná a romantická místa. Navíc mi tento způsob objevování Prahy připadá velmi neotřelý a bezprostřední.

Velmi mě také překvapilo, jak uvolněně se chováte na veřejných místech. Dokážete si klidně sednout na zem uprostřed náměstí, udělat si pohodlí, sundat boty a sníst svačinu.

Možná ale někdy zacházíte až příliš daleko. Viděla jsem například dívky skotačící napůl svlečené v kašně v centru města. Takové osvěžení je v letním vedru sice asi příjemné, nechápu ale, že se ta děvčata ani trochu nestyděla ukazovat se před kolemjdoucími muži.

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!