Středa 21. dubna 2021svátek má Alexandra 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Oslavy konce války a pivní festival. Kam vyrazit o víkendu?

Pivo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pivo | foto: Lidovky.cz

Pražské povstání, Barikáda, ale i motýli ve Fata Morgáně. Nadcházející prodloužený víkend se v Praze na mnoha místech můžete připojit k oslavám konce války, ale také zajít na výstavu Jana Saudka, nebo si podívat, jak to vypadá v podzemí pod Staroměstskou radnicí. Přinášíme sedm tipů, kam vyrazit během prodlouženého víkendu.

Český pivní festival (7.-23. května)
Už tradiční pivní festival otevře své brány ve čtvrtek a potrvá 17 dní. Potěší všechny milovníky českého piva, ale i gurmány a v neposlední řadě hokejové fanoušky - přenášet totiž bude všechny stěžejní hokejové zápasy. Návštěvníci budou moci návštěvníci ochutnat na 180 druhů poctivých českých piv točených výhradně do skla a zažít jedinečnou atmosféru plnou pohody, dobrého jídla, pití a zábavy na pražské Letné.

Výstava fotografií Jana Saudka (24. duben - 31. leden)
Výstava uspořádaná k významnému životnímu jubileu obou umělců, je průřezem jejich tvorby. Sto šedesát kreseb Káji Saudka a stovku fotek jeho dvojčete Jana představuje výstava k jejich osmdesátinám v Gallery of Art Prague, která potrvá až do konce ledna 2016.

Paměť národa - Osvobození 70 (8. - 22. května)
Poslední váleční veteráni vystoupí v pátek 8. května na výstavě Paměť národa – Osvobození 70 v pražských Dejvicích po boku hudebních hvězd Anety Langerové nebo Wabi Daňka.

Tropičtí motýli v Tróje (4. dubna - 10. května)
Unikátní nejen rozsahem, ale i obsahem. Každoroční motýlí akce je veřejností hojně navštěvována, proto se vyplatí si přivstat a vejít do skleníku Fata Morgána už ráno. Nádherně barevní motýli, kteří se právě líhnou z kukel? Nezapomenutlený zážitek. K vidění jsou navíc i největší motýli z celého světa. 

Motýli a kukly pro pražskou výstavu se v přírodě vyskytují především v Africe, na Kanárských ostrovech, Filipínách, Thajsku, Malajsii, ve Střední a Jižní Americe.


Staroměstská radnice a pražské povstání (8. května)
Další z akcí, kterou Praha pořádá k 70. výročí pražského povstání. Lidé mohou bavštívit zcela mimořádně podzemí Staroměstské radnice. Událost, která měla pro Staroměstskou radnici děsivé následky, připomene speciální prohlídková trasa.

Bitva národů (7. - 10. května)
Mistrovství světa ve středověkém kontaktním boji je jednou z nějzajímavějších historických a vojenských akcí. Bojovníci z celho světa se v Praze setkají v autentických středověkých zbrojích v aréně, která vyroste na Petříně. 

Barikáda 2015 (8. - 9. května)
Největší bojová připomínka událostí Pražského povstání v hlavním městě. Akce je součástí oslav 70. výročí konce 2. světové války v Evropě a Pražského povstání na území městské části Praha 3. Na Havlíčkově náměstí vyroste barikáda, o níž budou válčit soupeřící strany s cílem připomenout si nejen celosvětově významné události, ale i výročí Pražského povstání Prahy 3, kde se vedly urputné boje. 

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...

Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?
Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?

Přes zimu jsme si do domácností natahali spoustu nepořádku, kterého je teď potřeba se zbavit. Doba si žádá pořádný jarní úklid. V redakci jsme...