11. září 2008 14:16 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

ČSA mění pravidla. Kufry do 20 kg

Pokud se chystáte cestovat ekonomickou třídou  ČSA, vaše kufry budou muset vážit do 26 kg. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pokud se chystáte cestovat ekonomickou třídou ČSA, vaše kufry budou muset vážit do 26 kg. | foto: Foto Profimedia.cz

České aerolinie (ČSA) budou po cestujících vyžadovat, aby létali s lehčími kufry. Od 26. října totiž ČSA snižuje váhový limit pro bezplatnou přepravu z 23 na 20 kilogramů v ekonomické třídě.

S touto informací přišel jako první server iDnes. Opatření o nižší hmotnosti zavazadel se nedotkne cestujících v obchodní třídě, majitelů věrnostních karet a také letů do USA a Kanady.

„České aerolinie očekávají, že opatření povede ke snížení přepravované hmotnosti zavazadel, a tím pádem k úsporám spotřeby paliva,“ uvedla mluvčí ČSA Daniela Hupáková. Dvacet kilogramů těžké zavazadlo povoluje většina aerolinek. Jedním z důvodů je podle ČSA i odstranění problémů s jinými dopravci na následujících letech, kteří nabízeli nižší váhový limit.

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem
Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako Ponožkový den. Podpořit lidi s tímto postižením může každý. Stačí si obléknout veselé ponožky a hlavně každou jinou.

Najdete na Lidovky.cz