18. září 2008 13:33 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

ČSA obnoví lety do Thajska

Letadlo v barvách ČSA | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo v barvách ČSA | foto: Reprofoto

PRAHA České aerolinie letos v prosinci obnoví po pěti letech nepravidelné lety do Thajska. Na exotickou dovolenou s nimi budou létat klienti cestovní kanceláře Exim Tours.

Oznámili to zástupci obou společností na dnešní tiskové konferenci. Do Thajska nepravidelně létá také Travel Service, jehož služeb využívají ostatní velké cestovní kanceláře.

"Thajsko se po tsunami v roce 2004 vrátilo v plné síle na trh, proto jsme se rozhodli pro přímý let," uvedl obchodní ředitel největší české CK Jan Koláčný. Exim Tours se s Thajska stáhl před pěti lety, neboť údajně na letech k Indickému oceánu nebylo dost místa pro všechny touroperátory. Thajsko nabízí například také Čedok nebo Fischer; jejich klienti však létají s Travel Servisem.

Nepravidelné lety ČSA budou letos v zimě směřovat také například do Mexika, na Kubu nebo do Dominikánské republiky. Zimní dovolená u exotického moře je podle Koláčného stále oblíbenější. Exim proto na letošek objednal téměř o pětinu více sedaček v letadlech než loni, kancelář letos počítá s 25.000 klienty, kteří v zimě vyrazí do teplých krajin.

Nárůst zájmu o zimní koupání v moři potvrzuje také mluvčí CK Fischer Daniel Plovajko. "Nyní běží prodej prvního momentu, kde je nárůst o téměř 15 procent. Očekáváme, že tento trend bude pokračovat," řekl. Koláčný a Plovajko se shodli, že prodeje dražších zájezdů neovlivňuje ani současná krize na finančních trzích.

Viceprezident ČSA pro prodej Petr Řehák zároveň potvrdil, že aerolinie jsou připraveny zavést přímou linku Praha - Florida ihned po zrušení víz do USA. Ministr vnitra Ivan Langer odhadl nedávno termín zrušení víz na konec listopadu.

Na Floridu by mířily pravidelné linky, přičemž část kapacity letadla by byla rezervována pro klienty cestovních kanceláří. Linku budou ČSA provozovat ve spolupráci s Exim Tours. "Podělíme se o náklady," řekl Řehák.
ČTK, Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!