25. června 2008 16:12, aktualizováno 1. 7 12:28 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Do Bulharska nejen k moři, ale i do hor

Druhým nejvyšším bulharským pohořím je Pirin. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Druhým nejvyšším bulharským pohořím je Pirin. | foto: Profimedia

O tom, že je Bulharsko příjemnou letní destinací, asi není třeba nikoho přesvědčovat. Jeho popularita i počet Čechů, kteří ho navštěvují, stále roste. V Bulharsku ale nemusíte jen relaxovat na pláži a plavat v moři. Tato země nabízí také aktivní odpočinek - třeba v horách.

Méně známé, a to zřejmě nejen v Čechách, jsou bulharské hory. Většinu z nás překvapí informace, že zdejší pohoří mají tři vrchy vyšší než 2 900 metrů.

Rilský klášter, BulharskoPohoří Rila s vrcholem Musala (2 925 m) je nejvyšší pohoří nejen Bulharska, ale celého Balkánu. Hory zde mají ostré vysoké štíty, náhorní plošiny, ledovcové jezírka a ze všeho nejvíc připomínají Alpy.

Pramení zde i největší bulharské řeky a najdete zde nejkrásnější bulharskou církevní památku Rilský klášter.

Druhým nejvyšším bulharským pohořím je Pirin. Nabízí nádherné trekové trasy, je zde přes 50 vrcholů jejich výška přesahuje 2 500 metrů.

Krásná příroda je již od roku 1983 zařazena do světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Pohoří Pirin, BulharskoO něco nižší pohoří jsou překrásné Rodopy s nejvyšším vrcholem Goljam Perelik (2191 m). Rozlohou největší Bulharské pohoří Stará planina se táhne napříč územím od hranic se Srbskem až k Černému moři.

S prudkým rozvojem infrastruktury v Bulharsku dochází i k velkému rozvoji stavebnímu, a to nejen v blízkosti bulharských pláží, ale i v horách. Hotely a apartmány zde staví významní evropští a místní developeři.

Tři kilometry od Banska vyrostlo i osmnáctijamkové golfové hřiště Pirin Golf Cource, jehož autorem je známý golfový šampion Ian Woosnam. Hned vedle tohoto hřiště by měl vyrůst pětihvězdičkový hotel Montana Romance II, z jehož apartmánů je vidět na obě pohoří – Rilu i Pirin.

Koupit nemovitost v Bulharsku je nesmírně jednoduché a velmi rychlé. Celý proces garantuje notář, který v pozici státem jmenovaného soudního úředníka sepisuje listinu o převodu rovnající se kupní smlouvě a v den podpisu ji zanese do katastrálních knih na místně příslušném soudě. Elektronický výpis zatím sice nedostanete, ale zato je to ihned.

Více informací najdete na  www.hermesapartments.com.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz