25. června 2008 16:12, aktualizováno 1. 7 12:28 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Do Bulharska nejen k moři, ale i do hor

Druhým nejvyšším bulharským pohořím je Pirin. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Druhým nejvyšším bulharským pohořím je Pirin. | foto: Profimedia

O tom, že je Bulharsko příjemnou letní destinací, asi není třeba nikoho přesvědčovat. Jeho popularita i počet Čechů, kteří ho navštěvují, stále roste. V Bulharsku ale nemusíte jen relaxovat na pláži a plavat v moři. Tato země nabízí také aktivní odpočinek - třeba v horách.

Méně známé, a to zřejmě nejen v Čechách, jsou bulharské hory. Většinu z nás překvapí informace, že zdejší pohoří mají tři vrchy vyšší než 2 900 metrů.

Rilský klášter, BulharskoPohoří Rila s vrcholem Musala (2 925 m) je nejvyšší pohoří nejen Bulharska, ale celého Balkánu. Hory zde mají ostré vysoké štíty, náhorní plošiny, ledovcové jezírka a ze všeho nejvíc připomínají Alpy.

Pramení zde i největší bulharské řeky a najdete zde nejkrásnější bulharskou církevní památku Rilský klášter.

Druhým nejvyšším bulharským pohořím je Pirin. Nabízí nádherné trekové trasy, je zde přes 50 vrcholů jejich výška přesahuje 2 500 metrů.

Krásná příroda je již od roku 1983 zařazena do světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Pohoří Pirin, BulharskoO něco nižší pohoří jsou překrásné Rodopy s nejvyšším vrcholem Goljam Perelik (2191 m). Rozlohou největší Bulharské pohoří Stará planina se táhne napříč územím od hranic se Srbskem až k Černému moři.

S prudkým rozvojem infrastruktury v Bulharsku dochází i k velkému rozvoji stavebnímu, a to nejen v blízkosti bulharských pláží, ale i v horách. Hotely a apartmány zde staví významní evropští a místní developeři.

Tři kilometry od Banska vyrostlo i osmnáctijamkové golfové hřiště Pirin Golf Cource, jehož autorem je známý golfový šampion Ian Woosnam. Hned vedle tohoto hřiště by měl vyrůst pětihvězdičkový hotel Montana Romance II, z jehož apartmánů je vidět na obě pohoří – Rilu i Pirin.

Koupit nemovitost v Bulharsku je nesmírně jednoduché a velmi rychlé. Celý proces garantuje notář, který v pozici státem jmenovaného soudního úředníka sepisuje listinu o převodu rovnající se kupní smlouvě a v den podpisu ji zanese do katastrálních knih na místně příslušném soudě. Elektronický výpis zatím sice nedostanete, ale zato je to ihned.

Více informací najdete na  www.hermesapartments.com.

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!