Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Do Rakouska na hory, k jezerům i za kulturou

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto |

VÍDEŇ Hory, kterým nedokáže česká příroda konkurovat, možnosti strávit dovolenou aktivně a řada kulturních akcí. To představuje jen část letní nabídky na dovolenou v Rakousku. Alpská turistická střediska jsou pro mnoho Čechů v dosahu pouze několik hodin jízdy autem, přesto však o prázdninách musejí řidiči počítat s komplikacemi v dopravě.

Mnoho českých turistů lákají rakouské Alpy, které nabízejí řadu
vysokohorských túr. Na vícero vrcholů se po zajištěných trasách mohou dostat i lidé, kteří se aktivně nevěnují horolezectví. Slevy na ubytování v chatách zaručuje průkaz alpského spolku, který zahrnuje také pojištění. Průkaz je možné získat i v Česku ještě před cestou do Rakouska.

Ráj pro jachtaře
Z vrcholků hor si mnozí turisté odskočí do údolí a za letních veder se
mohou osvěžit v jezerech, které lákají také vyznavače plachtění nebo potápěče. Rájem pro surfaře a milovníky dalších vodních sportů je zase Neziderské jezero ve východní části Rakouska s rozlohou 320 kilometrů čtverečních, jehož část patří Maďarsku.

Nabídku pro zájemce o aktivní dovolenou doplňuje řada cyklistických stezek. Mezi oblíbené se řadí například trasa z německého Pasova podél Dunaje do Vídně. Rakousko, které je v zimních měsících známé zejména jako cílová destinace pro lyžaře, nabízí možnost zdolávat svahy i v létě. Zájemcům je k dispozici několik středisek na ledovcích.

Cyklista - ilustrační foto.

Tradičním lákadlem pro zahraniční turisty jsou v Rakousku historické památky, a to nejen ve Vídni, kde je hojně navštěvováno například někdejší císařské sídlo Hofburg. Turisté mohou zavítat také na desítky kulturních akcí, své příznivce má například salcburské festivalové léto, stejně jako podobný projekt v Bregenzu s proslulou plovoucí scénou na Bodamském jezeře na západě země.

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

NAPSAL SÁM ŽIVOT: Mladá maminka už potřetí bojuje s rakovinou
NAPSAL SÁM ŽIVOT: Mladá maminka už potřetí bojuje s rakovinou

Před třemi lety se Janě Ryšánkové obrátil život naruby. Byla v pátém měsíci těhotenství, když jí lékaři oznámili, že má rakovinu v pokročilém stádiu.