26. května 2012 11:21 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Do Řecka si radši vezměte více peněz, radí cestovka

Řecko, euro (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řecko, euro (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

FRANKFURT NAD MOHANEM Na dovolenou do Řecka větší hotovost v eurech. To doporučuje svým klientům přední německá turistická kancelář TUI kvůli možnosti, že by předlužené Řecko opustilo eurozónu, napsala agentura Reuters.

"Zatímco turisté se službami all inclusive si nemusejí dělat starosti, ostatní by si měli vzít více eur v hotovosti pro případ, kdyby distribuce drachmy nebyla na celém území Řecka zaručena," prohlásil Markus Bruchmüller ze společnosti TUI.

ČTĚTE TAKÉ:

Klienti jsou kvůli situaci v Řecku nervózní

Mluvčí cestovní agentury Anja Braunová vysvětlila, že zmíněná doporučení firma vydala po záplavě dotazů od nervózních klientů, kteří mají obavy, že se Řecko vzdá eura a vrátí k drachmě. Ke klidu turistů nepřispívá ani současná situace v Řecku, kde nedávné parlamentní volby skončily patem.

Turismus je pro Řecko klíčovým zdrojem financí, protože tvoří zhruba jednu pětinu jeho hrubého domácího produktu. Řecká centrální banka dnes ale oznámila, že v prvním čtvrtletí poklesly příjmy z turistiky o 15 procent.

Do země totiž přijelo méně návštěvníků z Německa a Británie, což jsou pro Řecko z hlediska turistiky nejdůležitější státy. Z Česka zamíří každoročně na "řeckou dovolenou" kolem 400 tisíc lidí.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!