Úterý 1. prosince 2020svátek má Iva -4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Papež láká. Do Říma a Vatikánu přijíždí mnohem více turistů

Volba nového papeže už tradičně láká tisíce turistů, kteří netrpělivě čekají na Svatopetrském náměstí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volba nového papeže už tradičně láká tisíce turistů, kteří netrpělivě čekají na Svatopetrském náměstí. | foto: Reuters

VATIKÁN Do Říma a do Vatikánu letos vyrazilo mnohem více turistů než loni. Největší nárůst je patrný u cestovatelů z Latinské Ameriky, které nalákala osoba nového papeže Františka.

Podle posledních údajů vzrostl letos počet turistů z kontinentu, na kterém se nový pontifik narodil, o rekordních 19,6 procenta. Informoval o tom britský list The Daily Telegraph.

"Zaznamenali jsme trvalý nárůst počtu turistů v Římě, zejména těch, kteří pocházejí z latinskoamerických zemí," uvedla členka římského zastupitelstva Marta Leonoriová, která má na starosti cestovní ruch. "Zvolení papeže Františka je jedním z hlavních důvodů. Jde o opravdu velký skok," dodala.

Poutníci míří na papežovy audience

Návštěvníků z papežovy rodné Argentiny například letos přijelo o 66,5 procenta více než v loňském roce. Před svým zvolením byl František kardinálem Jorgem Mariem Bergogliem v Buenos Aires.

Polibek svatého otce. Papež František chodí mezi lidi rád.

Celkově letos přijelo do Říma o 6,24 procenta turistů více. Řada z nich jsou právě poutníci, kteří míří na papežovy audience pořádané dvakrát týdně ve středu a v neděli na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu.

Jak se také ukázalo, evropští a asijští návštěvníci většinou bydlí v samém centru Říma, zatímco návštěvníci z Latinské Ameriky si vybírají spíše levnější hotely a volí také ubytování na předměstí. Do Vatikánu pak dojíždějí autobusem. Významně proto vzrostl i počet prodaných autobusových lístků, v květnu jich bylo průměrně 17.000 denně.

,

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Německý virolog Christian Drosten | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...