28. října 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Papež láká. Do Říma a Vatikánu přijíždí mnohem více turistů

Volba nového papeže už tradičně láká tisíce turistů, kteří netrpělivě čekají na Svatopetrském náměstí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volba nového papeže už tradičně láká tisíce turistů, kteří netrpělivě čekají na Svatopetrském náměstí. | foto: Reuters

VATIKÁN Do Říma a do Vatikánu letos vyrazilo mnohem více turistů než loni. Největší nárůst je patrný u cestovatelů z Latinské Ameriky, které nalákala osoba nového papeže Františka.

Podle posledních údajů vzrostl letos počet turistů z kontinentu, na kterém se nový pontifik narodil, o rekordních 19,6 procenta. Informoval o tom britský list The Daily Telegraph.

"Zaznamenali jsme trvalý nárůst počtu turistů v Římě, zejména těch, kteří pocházejí z latinskoamerických zemí," uvedla členka římského zastupitelstva Marta Leonoriová, která má na starosti cestovní ruch. "Zvolení papeže Františka je jedním z hlavních důvodů. Jde o opravdu velký skok," dodala.

Poutníci míří na papežovy audience

Návštěvníků z papežovy rodné Argentiny například letos přijelo o 66,5 procenta více než v loňském roce. Před svým zvolením byl František kardinálem Jorgem Mariem Bergogliem v Buenos Aires.

Polibek svatého otce. Papež František chodí mezi lidi rád.

Celkově letos přijelo do Říma o 6,24 procenta turistů více. Řada z nich jsou právě poutníci, kteří míří na papežovy audience pořádané dvakrát týdně ve středu a v neděli na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu.

Jak se také ukázalo, evropští a asijští návštěvníci většinou bydlí v samém centru Říma, zatímco návštěvníci z Latinské Ameriky si vybírají spíše levnější hotely a volí také ubytování na předměstí. Do Vatikánu pak dojíždějí autobusem. Významně proto vzrostl i počet prodaných autobusových lístků, v květnu jich bylo průměrně 17.000 denně.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Nepořádek, drogy, prostituce. Na jihu Čech je 38 vyloučených lokalit

Ve Větřní na Českokrumlovsku je několik sociálně vyloučených lokalit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vážné sociální problémy se týkají téměř čtyř desítek míst v Jihočeském kraji. Většinou v nich žijí dlouhodobě...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!