30. ledna 2016 8:11 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Dobrodružství napříč Evropou bez peněz i telefonu. Jak na to?

Studenti na cestách (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Studenti na cestách (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Bez telefonů, platební karty či hotovosti. Akce, do které se může zapojit každý vysokoškolák, který chce zažít dobrodružství, má za sebou úspěšné ročníky. Letos se konečně startuje také z Prahy.

Přihlásit se mohou 3 vysokoškolských studentů, kteří musí udělat jediné - nahrát krátké video, které by mělo zaujmout natolik, že je dostane mezi 165 soutěžících týmů. Videem musí účastníci ukázat, proč by se právě oni měli ocitnout mezi finalisty. O tom, zdali se do závodu skutečně dostanou, rozhodnou hlasy jejich fanoušků na internetu a posléze porota. Vybrané tříčlenné skupinky odvážlivců odjedou do jednoho z pěti evropských měst, kde v polovině dubna odstartuje jejich cesta napříč Evropou.

Can You Make It?

Studenti vyráží za dobrodružstvím po Evropě, letos dokonce z Prahy. Jako platidlo jim poslouží jenom plechovky energetického drinku. Vyhrává tým, který toho zažije vůbec nejvíc.

Vybrané tříčlenné skupinky odvážlivců odjedou do jednoho z pěti evropských měst, kde v polovině dubna odstartuje jejich cesta napříč Evropou. Jediné, co u sebe mohou účastníci mít, je zapůjčený mobil a plechovky Red Bullu. Ty poslouží jako platidlo. Soutěž potrvá sedm dní. Během této doby si soutěžící sami musí obstarat ubytování, přepravu i jídlo, a to jen výměnou za plechovky.

V minulém ročníku se povedla například i výměna za let tryskáčem. Poprvé se mezi startovací místa dostala také Praha. Cílová destinace bude odhalena během ledna. Průběžné hodnocení týmů bude k dispozici na webových stránkách a bude se skládat z bodů za návštěvu takzvaných checkpointů rozmístěných po evropských městech, za online aktivity během závodu nebo plnění speciálních úkolů.

apeAlena Pecháčková

"Byla to náhoda?" a další otázky, které nikdy nepokládejte těhotným
"Byla to náhoda?" a další otázky, které nikdy nepokládejte těhotným

Nedávno jsme s kámoškami u lahve Pálavy spontánně otevřely téma – jak jsme prožívaly naše „nejšťastnější období v životě ženy“. Jak hodin přibývalo a vínka ubývalo, dospěly jsme k překvapujícímu zjištění.

Najdete na Lidovky.cz