23. května 2019 5:05 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Dubaj: závody do výšky a pět tipů, kam zajít

Atrakce Hawa Hawa | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Atrakce Hawa Hawa | foto: FB/La Mer

Dubaj je městem rekordů a rekordní je i návštěvnost ‒ loni tam zavítalo historicky nejvíce turistů, 15,92 milionu přenocujících návštěvníků. Nejvíce lidí příjíždí z Indie (2 miliony turistů), roste počet dovolenkářů ze Saúdské Arábie. Čína, Rusko a Německo zůstávají v první desítce nejdůležitějších trhů. Nárůst už třetí rok po sobě zaznamenal také region střední a východní Evropy.

Pláž a Hawa

Shora opět zpátky na zem. Turisté přijíždějí do Dubaje nejen za rekordy, ale také za koupáním. Právě pláže s azurovou vodou Perského zálivu patří k těm nedůležitějším atrakcím Dubaje. Ať už jsou součástí hotelových resortů, nebo „jen“ veřejné, jsou skvěle udržované, čisté a poskytují veškerý komfort. Nejnovější pobřežní relaxační zóna dlouhá 2,5 kilometru byla loni otevřena ve čtvrti Jumeirah mezi umělými ostrovy Jumeira Bay a Pearl Jumeira. 

Pozvolný vstup do moře, lehátka a převlékárny jsou tu samozřejmé, k tomu je k dispozici všudypřítomný signál bezplatnéwi-fi a dobíječky na mobilní telefon. Ano, tady si můžete vzít mobil s sebou i do vody a stále budete připojeni k internetu. Tedy pokud telefon neutopíte. Pobřežní promenádu lemují restaurace a děti fascinuje Hawa, obří nafukovací hřiště s trampolínami v japonském stylu. Lákají i dospělé, ale bohužel, ti mohou zůstat jen jako diváci. Komu by tahle zábava nestačila, může zajít do zdejšího akvaparku. Z centra se do areálu La Mer autem dostanete za 15 minut.

La Mer

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Pečovatel/ka - moderní zařízení v Praze, 20-22 000 Kč, velice zajímavé

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj
nabízený plat: 20 000 - 22 000 Kč