23. května 2019 5:05 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Dubaj: závody do výšky a pět tipů, kam zajít

Atrakce Hawa Hawa | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Atrakce Hawa Hawa | foto: FB/La Mer

Dubaj je městem rekordů a rekordní je i návštěvnost ‒ loni tam zavítalo historicky nejvíce turistů, 15,92 milionu přenocujících návštěvníků. Nejvíce lidí příjíždí z Indie (2 miliony turistů), roste počet dovolenkářů ze Saúdské Arábie. Čína, Rusko a Německo zůstávají v první desítce nejdůležitějších trhů. Nárůst už třetí rok po sobě zaznamenal také region střední a východní Evropy.

Bez front do Bollywoodu

Ještě o kousek dál je pro děti nachystaná další zábava. Dubajský Legoland je první park tohoto typu v regionu Středního východu a nabízí na 40 venkovních i vnitřních atrakcí. Nechybí ani přehlídka slavných budov postavených z kostiček lega. Uvidíte tu třeba dubajské letiště, nejvyšší mrakodrap, mešitu nebo ikonický hotel Burdž al-Arab ve tvaru plachetnice. A protože je v Dubaji opravdu teplo, koupání nabízí zdejší Water Park s tobogány a klouzačkami. Jde o vůbec první vodní Legoland na světě. Kdo má barevné kostičky spojené spíš s bolestivým došlapem, může raději navštívit Motiongate, park inspirovaný Hollywoodem a slavnými animovanými i hranými filmy. 

Bollywood park

Bollywood park

Najdete tu atrakce ve stylu Shreka, Madagaskaru, Hotelu Transylvania, Šmoulů, Hunger Games a spousty dalších snímků. O kousek dál je zábavní areál Bollywood Parks, první park na světě věnovaný Bollywoodu a trhákům filmového průmyslu v Bombaji. Vstupenky do parků vyjdou na víc než tisíc korun, záleží na tom, zda jdete sami, s rodinou, do jednoho či více parků. Je tu ale jedna velká výhoda, nebudete potřebovat fast pasy a nebudete stát v dlouhých frontách. Ty se tu zkrátka nekonají.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!