12. září 2011 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Egypt vydávání víz zpřísňovat nebude

Pyramidy v Gíze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pyramidy v Gíze | foto: Shutterstock

KÁHIRA Egypt upustil od plánu zpřísnit vydávání turistických víz. Podle opatření, které Káhira schválila před třemi dny, by individuální turisté měli povinnost vyřídit si vízum ještě před příjezdem do země.

Podle činitelů z odvětví cestovního ruchu by ale tato opatření turisty odradila, a Egypt proto nakonec plán zcela zrušil.

Individuální turisté si podle dosud platných nařízení mohli vízum vyřídit například až po příletu na letišti. Nové opatření jim však ukládalo povinnost žádat o vízum na egyptském velvyslanectví ve své vlasti nebo v jiné zemi. Káhira tvrdila, že tak chce zvýšit bezpečnost v zemi. Nařízení se nemělo týkat turistů cestujících v organizovaných skupinách.

Turistů ubylo

Egyptský ministr cestovního ruchu ale uvedl, že opatření by negativně zasáhlo cestovní ruch, a bylo proto zcela zrušeno.

Egypt se během jarních politických nepokojů, které vedly k pádu režimu prezidenta Husního Mubaraka, musel potýkat s propadem přílivu turistů.

Příjmy z cestovního ruchu od ledna do června klesly o 47,5 procenta na 3,6 miliardy dolarů. Loni od července do prosince činily 6,9 miliardy dolarů.

Lidovky.cz, ČTK

PŘÍBĚH: Jsem závislá na dceři, nezvládnu být bez ní
PŘÍBĚH: Jsem závislá na dceři, nezvládnu být bez ní

Musím na chirurgický zákrok a já mám strach, že to ani jedna nezvládneme. Co když se jí něco stane a já si to pak budu vyčítat? Už teď pláču, když si představím, že jí budu muset dát do školky cizím lidem a 8 hodin nebudu vědět, co s ní je a jestli je v pořádku. Já to prostě nedokážu. Přemýšlím o psychologovi. Nemáte někdo radu?

Najdete na Lidovky.cz